- Reklama -magazín

Závěsná kamna jako alternativa krbu

Mohlo by Vás zajímat

Užíváte si vašeho nového domu, jste s ním spokojeni, ale k dokonalosti vám stále něco chybí? Milujete zvuk praskajícího dřeva a pohled na plápolající oheň? Pak jste jistě zvažovali pořízení krbu případně krbových kamen. Krb je pro mnoho lidí modernější a čistší variantou a proto jej preferují. Ne vždy je však možné krb vybudovat.

zavesna-krbova-kamna-krbKrb nebo kamna, někdy je těžké se rozhodnout

Krb je v současné době velmi moderním prvkem interiéru a kromě funkce estetické může samozřejmě sloužit i jako efektivní zdroj tepla. Zejména ve variantě s tepelným výměníkem. Ovšem, jak už bylo zmíněno, ne vždy je možné krb postavit. Ať už je to z finančních důvodů, protože výstavba krbu je o poznání nákladnější než koupě krbových kamen. Zejména je tu rozdíl v tom, že krb je třeba vybudovat, rsp. krbovou vložku umístit na požadované místo a následně ji obezdít a dále upravit. Kamna jednoduše přivezete z obchodu a po revizi komínu si je necháte jen uvést do provozu a to je celé.

zavesna-krbova-kamna-krbova-kamnaI krbová kamna vytopí celý dům

Druhý faktor, který často ovlivňuje volbu mezi krbem a krbovými kamny je prostor. Ve chvíli, kdy nemáte příliš místa a krb by byl spíše rušivým prvkem než ozdobou vašeho interiéru, je lepší sáhnout po kamnech se subtilnější konstrukcí a velkým okénkem, aby efekt pohledu do ohně byl co největší.

Závěsná krbová kamna

Asi nejideálnější variantou mezi krbem a klasickými krbovými kamny jsou kamna závěsná. Ta jsou výhodná nejen z hlediska náročnosti na prostor, ale zároveň skutečně svým designem velmi připomínají krb. Taková kamna mohou mít zadní výstup a připevňují se přímo na stěnu, tedy pohledově skutečně vypadají jako krb zabudovaný do zdi. Tato varianta je ideální pro ty, kteří chtějí oheň jako kulisu a nepotřebují vytopit velký dům, i když i topná síla takových kamen dokáže velmi příjemně překvapit a bezpečně vytopí i velkou místnost. Tepelným výměníkem ale z podstaty své konstrukce nemůže disponovat.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy