home Bydlení, Design, Interiér Tapeta do každého interiéru

Tapeta do každého interiéru

Dali jste si záležet s výběrem nábytku, podlah i dalšího vybavení vašeho domu či bytu, ale stále to tak nějak není ono? Někdy chybí skutečně málo k tomu, aby byl celkový dojem dokonalý, a hlavně, co se v dnešní době zvláště cenní, originální. Nábytek může být podobný, podlahových krytin a barev je jistě omezené množství, ale my pro vás máme tip, jak udělat váš interiér skutečně originální a navíc s možností obměny. Dnešní článek bude patřit tapetám všeho druhu.

Klasické tapety nejrůznějších vzorů

Hledáte-li způsob, jak oživit obývací pokoj, předsíň či jakoukoliv jinou místnost, která potřebuje dodat trochu šmrncu, pak rozhodně sáhněte po tapetě. Nebojte se kombinovat, rozhodně není nutné vytapetovat celý pokoj stejnou tapetou, klidně zkuste i odvážnější variantu, pruhy s květinami či jinými výraznějšími vzory. Jen pozor na dojem přeplácanosti, výraznější tapety se budou hodit spíše tam, kde je zbytek pokoje vybaven spíše méně výrazně. Můžete také tapetu použít jen na jednu stěnu či dokonce pouze její část. Například pruh za opěradlem sedačky nebo za televizí apod. U menších ploch se výraznějších vzorů a barev vůbec nemusíte obávat, pokoj oživí a změní zcela celkový dojem z něj.

Fototapety

Toužíte po pohledu, který vám výhled z vašeho okna nemůže nabídnout? Zkuste fototapetu s motive moře či horských velikánů. Taková tapeta se stane dominantou pokoje, a když vás omrzí, není nic snazšího než jí po čase vyměnit za jinou…

Imitace různých materiálů

Líbila by se vám stěna obložená kamenem, dřevem či jiným materiálem, ale nechcete pracně lepit jednotlivé díly po celé délce stěny? I zde mohou skvěle posloužit tapety a na první pohled budou k nerozeznání. Vyberte kvalitní tapetu, vliesová bude pevná a působit lépe než klasická papírová. A když vás kámen nebo cihla omrzí? Nečeká vás žádné pracné odstraňování pevně připevněných dílců, ale jen strhnout tapetu, jež zaměníte za jinou a rázem získáte nový interiér.

LivingHome on Facebook
  • 1
    Share

Napsat komentář