- Reklama -magazín

Tipy na oživení okenních parapetů

Mohlo by Vás zajímat

Zútulňování domova je nedílnou součástí péče o domácnost. Napomáhá totiž k budování příjemné atmosféry a zlepšuje nám náladu. Řada interiérových dekorací se nachází na různých místech v našich příbytcích. Zpravidla nezapomínáme zvelebovat ani své zahrady, balkony a terasy. Hůře jsou na tom však okenní parapety, které často zejí prázdnotou. Přitom jejich oživení není nikterak složité. K inspiraci jsme pro vás připravili pár tipů, díky nimž se vaše okenní parapety stanou pastvou pro oko a potěchou pro duši.

Květinová klasika

Tradiční formou výzdoby okenních parapetů jsou nesporně květiny v truhlíku. Jde o dekoraci, která potěší jak vás, tak kolemjdoucí. Truhlíky se umisťují na venkovní parapet. Obáváte-li se jejich pádu, pořiďte si speciální zábranu či držák. Budete pak mít jistotu, že květiny zůstanou na svém místě.

Praktické bylinky

Rostliny mohou plnit jak okrasnou, tak i praktickou funkci. To se hodí zvláště v kuchyni, kde se vyplatí pěstovat různé bylinky využitelné při vaření. Nechcete je mít v truhlíku za oknem? Zasaďte je třeba do květináčů, které umístíte na vnitřní parapet.

Světelné dekorace pro děti i dospělé

K umisťování různých světelných dekorací na okenní parapet se uchylujeme zpravidla během Vánoc. Nápaditě rozzářit okna však můžete po celý rok. Jemnou světelnou výzdobu ocení zvláště menší děti, které se bojí tmy. Dejte jim do pokojíčku na parapet noční lampičku a bude po strachu. Dospělí si zase mohou na parapet v ložnici dát lávovou lampu nebo jiné netradiční svítidlo. To jim zpříjemní usínání.

Malá fotogalerie

Jednoduchou výzdobu vnitřního parapetu (např. v ložnici či obýváku) vykouzlíte díky fotografiím. Dřívě fádní okenní parapet během chvíle proměníte v malou fotogalerii, která vám připomene třeba krásné chvíle strávené s rodinou.

Svíčky pro romantiku i relaxaci

Praktickým bytovým doplňkem jsou svíčky, jejichž světlo a vůně dokážou navodit romantickou intimní atmosféru. Vonné svíčky se skvěle hodí pro chvíle trávené ve dvou i o samotě. Při romantické večeři s partnerem umístěte svíčky na parapet v jídelně. Potřebujete-li po náročném dni relaxovat, zapalte si svíčky na okenním parapetu v koupelně a dopřejte si příjemnou koupel.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy