- Reklama -magazín

Tipy a nápady, jak skvěle využít prostoru pod schody

Mohlo by Vás zajímat

prostor pod schody - špajzka Trápí vás, že máte schodiště, které nevhodně zasahuje do interiéru vašeho domu či bytu? Poradíme vám, jak ho využít a nejen to. Podíváme se na to, jak z takového místa naopak udělat perlu vašeho domova. Schodiště je často vedeno centrální částí domu, zasahuje pak třeba do obývacího pokoje s kuchyní nebo bývá součástí vstupní části prostor pod schody - koladomu. Nejedná-li se o nějaký nestandardní typ schodiště podobný spíše žebříku, pak svou hloubkou zabere skutečně dost místa. Je třeba se tedy dobře zamyslet, jak tento, schodištěm vytvořený, prostor co nejefektivněji či nejdůvtipněji využít.

Nabízí se spousta možností, záleží jen a jen na vás a pak na tom, kdo vám bude nápad realizovat. Tento jinak vlastně lichý prostor, zejména kvůli jeho omezené výšce, může posloužit jako vestavěná skříň. Jako taková může mít nesčetně podob. Ať už bude mít formu šatny, bude plná hlubokých šuplíků nebo nakombinovat věšáky s místem pro boty a další věci. V prostoru předsíně může například posloužit jako místo pro zavěšení jízdních kol. Nápaditosti a vašim potřebám se skutečně meze nekladou.

prostor pod schody - šuplíkyV obývacím pokoji půjde zejména o to, aby byl prostor využit nejen efektivně, ale zároveň i splňoval estetické nároky a do stávajícího interiéru dobře zapadal. Zde se nabízí podoba vestavěné knihovny, propojená případně i s místem k sezení u oblíbené knížky. V případě, že schprostor pod schody - předsínodiště vede kuchyňskou částí, lze napojit kuchyňskou linku na tento prostor nebo vytvořit oddělenou část kuchyně. Ta může sloužit jako pracovní místo, kde se nikdo nebude cítit odstrčený a mimo dění. Milovníkům vína by se možná líbil nápad, vybudovat zde vinotéku. S efektivním nasvícením vznikne dokonalý výsledek. Vede-li schodiště stěnou, kterou byste rádi využili jako obývací s místem pro televizi a další věci ani to není problém. Vznikne vám tak originální kus nábytku a prostor bude maximálně využit.

V celé délce schodiště lze také zabudovat sérii šuplíků. Toto řešení se nabízí zejména v menších domech, kde je každý úložný prostor navíc ceněn zlatem. Napadají vás při čtení tohoto článku další způsoby, jak vyřešit prostor pod schody? Napište nám nebo rovnou pošlete fotku, pokud jste už něco podobného realizovali ve vašem domě:-)

 

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy