home Bydlení Váš dům, váš styl – nechte si vyrobit garážová vrata přesně podle vašich představ

Váš dům, váš styl – nechte si vyrobit garážová vrata přesně podle vašich představ

Originalita je v dnešní době to, co se cení. A platí to i v případě garážových vrat. Naštěstí v dnešní době již není problém si pořídit vrata, která uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky.

Garážová vrata na míru

Při plánování garážového stání vezměte v potaz především velikost prostoru okolo vrat a velikost garáže jako takové. Pokud je garáž malá a každý prostor navíc by znemožnil její funkčnost, ideálním řešením jsou rolovací garážová vrata. Ty pracují tak, že nad stropem je umístěna speciální schránka, do které se vrata narolují. V případě větší garáže jsou dobrým řešením sekční garážová vrata. Jejich součástí je speciální kolejnice, po které vrata zajíždí přímo pod strop celého objektu. Jsou však samozřejmě i jiná řešení (jako např. dvoukřídlá vrata nebo posuvná) a záleží pouze na vás, které pro vás bude to nejpřijatelnější. Při výběru se určitě zaměřte i na hlučnost. Pokud je totiž garáž součástí rodinného domu, otevírání garáže v časných ranních hodinách by mohlo vzbudit zbytek domácnosti. V takovém případě je nutností izolace a větší šíře panelů vrat.

Design hraje svou roli

Garážová vrata nejsou jen užitná, ale patří i mezi vizitky každého rodinného domu. I když klíčová je zejména praktičnost, kvalita a funkčnost, důležitý je i vzhled. Majitelé domů obvykle vsázejí na klasické dekory dřeva, které se dají sehnat v mnoha barvách a provedeních. Nemusíte se však omezovat pouze na „usedlejší“ vzhled. Garážová vrata totiž mohou díky digitálnímu tisku vypadat jakkoliv si budete přát. Oblíbenou technologií je Dura Print, při které se používá inkoustový tisk v kombinaci s vytvrzováním UV lampou a ve finále je zalakován matným lakem. Výsledný tisk je tak odolný vůči UV záření, nepříznivým podmínkám počasí, ale také proti oděru. Navíc disponuje živými barvami. Na garážových vratech tak můžete mít abstraktní umění, nápisy, ale i třeba fotky z rodinné dovolené.

 

LivingHome on Facebook

info@press-media.cz

info@press-media.cz

Napsat komentář