home Architektura Jak zvětšit malou koupelnu? Opticky!

Jak zvětšit malou koupelnu? Opticky!

Ne každý z nás se může pochlubit velkou koupelnou, která připomíná římské lázně. To ale neznamená, že si z malé místnosti nemůžete vytvořit vaše pohodové vodní království, kde bude radost relaxovat. Existuje pár šikovných triků, které ji pomohou zvětšit, aniž byste museli zasahovat do jejích dispozic. Rozšířit ji totiž můžete alespoň opticky.

Jednoduché, ale efektivní

Zrcadlo do koupelny prostě patří, jde totiž o jeden z dominantních prvků. Poslouží nejen ke kontrole naší vizáže a k dolaďování našich nedostatků, ale podílí se i na tom, aby koupelna nepůsobila stísněně. Ta malá jich snese dokonce několik. Můžete jimi obložit celou stěnu nebo její část, umístit dvě naproti sobě nebo naproti oknu a uvidíte, jak se celý prostor rozzáří a rozšíří.

Méně je více

Bez ohledu na to, jakými rozměry místnost disponuje, vždycky by vám v ní měl zbýt dostatečný prostor na pohodlné vystupování z vany i čištění zubů. Nepřehánějte to s množstvím koupelnového nábytku, ať celý prostor zbytečně nezahltíte. Vyvarujte se robustních kusů a volte raději vysoké závěsné skříňky, které nikde nepřekáží a zároveň pojmou mnoho potřebných věcí. Šikovným řešením, jak ušetřit cenné místo a zároveň získat maximum úložného prostoru představují také skříňky s umyvadlem, kam můžete uschovat třeba toaletní papír nebo čisticí prostředky.

Úloha barev

Důležitou úlohu sehrávají v interiéru barvy. Upřednostněte ty světlé jako je bílá, šedá, krémová či vanilková, které prostor opticky zvětšují a dodávají mu vzdušnost. „Oblékněte“ do nich stěny, koupelnový nábytek i podlahu. Zapomenout byste naopak měli na barevné kontrasty, které malým místnostem vůbec nesvědčí. Stejně tak jsou tabu nápadné vzory.

Doba přizpůsobování

Výrobci se dnes snaží vyjít vstříc všem, a tak není problém sehnat vybavení, které je přímo navržené do malých koupelen. Řeč je třeba o závěsných WC, která se stala aktuálním trendem, a to nejen kvůli designu, ale i snadné údržbě. Úsporné vybavení představují také sprchové kouty nebo umyvadla, která vám ušetří cenné centimetry a přitom neuberou nic z vašeho pohodlí. Tak, vykouzlete si koupelnu, která bude praktická a zároveň dostatečně útulná!

LivingHome on Facebook

info@press-media.cz

info@press-media.cz

Napsat komentář