- Reklama -magazín

Vertikální zahrady – oáza klidu pro vaše oči

Mohlo by Vás zajímat

info@press-media.cz
info@press-media.cz
info@press-media.cz

Také už se vám stěna, kolem které procházíte okoukala? Váš interiér přímo volá po příjemné a reprezentativní změně. Vertikální zahrady jsou novým způsobem, jak si přinést pocit procházky po přírodě do každého prostoru.

Co jsou vertikální zahrady a kam se hodí?

Vertikální zahrady jsou individuálně navržené kompozice z umělých rostlin, stromů a keřů, které jsou na pohled k nerozeznání od živých. Jsou vhodné pro interiéry i exteriéry. Je možné je zvolit pro bytové i nebytové prostory. Budou vytvářet pocit harmonie a příjemného zákoutí v jakémkoliv prostoru. Jejich největší výhodou je fakt, že naprosto odpadá věčná starost se zálivkou a případným pěstitelským neúspěchem. Tyto stěny jsou stále zelené, bezúdržbové.

Proč si je pořídit?

Největší výhodou je jejich bezúdržbovost a stálezelený reprezentativní vzhled. Lidé si je ale oblíbili i například z důvodu špatné zkušenosti s živými rostlinami v místech, kde není dostatek denního světla a kde by tudíž živé květiny neprospívaly. V některých místech bývá zkrátka obtížné zaznamenat pěstitelský úspěch, všude tam se hodí vertikální zahrady z umělých květin. Odpadá také starost, co s místem po odumřelé rostlině, umělé rostliny jsou stálé a jejich životnost neomezená.

Jaké jsou pořizovací náklady?

Pořízení vertikální zahrady vyjde zhruba na polovinu oproti pořízení stěny s rostlinami živými. Záleží také samozřejmě na kvalitě zvolených rostlin. U produktů z asijské produkce bývají náklady na pořízení nižší. Naopak kvalitní rostliny mívají propracovanější vzhled a jsou i při bližším pohledu nerozeznatelné od živých. Kvalitní stromy a palmy pak mívají kmen z přírodního materiálu, jedná se tedy o skutečný kmen.

Stále zelené, napohled příjemné a bezúdržbové – to jsou vertikální zahrady.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy