- Reklama -magazín

Co vše může skrývat půda? Retro kousky, které vám ostatní budou jen závidět

Mohlo by Vás zajímat

Máte to štěstí, že po vaši babičce vám na půdě zbylo spoustu věcí, které by jedni možná vyhodili, ale vy v nich vidíte poklad? Pak se na věc díváte rozhodně těma správnýma očima. V dnešní době se totiž za napodobeniny starých věcí platí nemalé peníze, tak pokud máte na půdě nebo ve stodole ukryté cenné originály, určitě se jich nezbavujte. Pěkné retro kousky totiž dokáží oživit nejeden interiér. A nemusí se nutně jednat o chalupářský styl, retro doplňky či nábytek může být i pěkným solitérem v jinak moderním domě, tak se nebojte, a oprašte starý příborník nebo šicí stroj po babičce, uvidíte jaký s nimi budete mít úspěch.

Většina věcí je plně funkční

Zatímco nějaké malé doplňky v podobě kola z trakaře či staré petrolejové lampy budou sloužit zejména dekoračním účelům, nábytek a další věci mohou velmi dobře plnit dál svůj účel. Tedy stará truhla, kterou dáte jen trochu dohromady, může skvěle posloužit na odkládání mnoha nezbytností nebo může být i velmi originálním konferenčním stolkem.

Vyrobte si originál

Objevili jste starou televizi a vyhodit ji rozhodně nechcete? Co s ní udělat, kam ji dát? Vyrobte si z ní originální bar na odkládání vaší sbírky koňaků či jiného alkoholu. Efektní podsvícení jí dodá ještě více na kráse a zaručujeme vám, že podobný jen tak na návštěvě neuvidíte. Vedle televize leželo i rádio? Paráda, další poklad. Můžete jej dát pěkně na polici celé nebo si jen jeho přední část zavěsit na zeď jako retro 3D obraz. Nebojte se zkoušet a vymýšlet nové věci. Do hrnce na sádlo zasaďte květiny a získáte tak efektní květináč se vzpomínkou na babičku.

Všeho s mírou

Pokud se doma nechcete cítit jak ve starožitnictví je třeba volit správnou kombinaci nových věcí s těmi retro. Někde bude pěkné, když se jich potká i několik, jinému interiéru zase postačí jeden jediný, jako pomyslná třešnička na dortu. Zkuste si nejprve, jak se bude vámi vybraná věc v prostoru vyjímat, až dle toho ji do něj trvale umístěte. Bude-li vám dnešní článek inspirací, pak nás to velmi potěší.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy