home Bydlení, Design, Interiér, Rekonstrukce Vstup do bytu je vaší vizitkou. Jak nejlépe vybavit předsíň?

Vstup do bytu je vaší vizitkou. Jak nejlépe vybavit předsíň?

První částí vašeho domova, kterou hosté uvidí je předsíň. Chcete-li efektivně zařídit předsíň, nejde o nikterak snadný úkol. Vstupní prostor bytu je obvykle malý, i když má pojmout obuv a svrchníky vás i vašich návštěv. Nedílnou součástí předsíně je zrcadlo, abyste se mohli před odchodem z bytu upravit. Zároveň by v ní neměla chybět lavice či židle k usednutí během přezouvání. Nevíte, jak vtěsnat potřebné vybavení do malého prostoru? Máme pro vás pár tipů pro inspiraci.

Začněte od podlahy

V předsíni je nezbytné mít dostatečně odolnou podlahu se snadnou údržbou. Ideální je dlažba nebo linoleum. Nepříliš vhodné bývají koberce, protože se rychle zašpiní. Nezapomeňte, že si zvenku na obuvi přenášíte spoustu nečistot. Nezbytnou součástí vstupní místnosti je jakási očistná zóna. Ta vám zajistí, že nebudete po bytě roznášet nečistoty zvenčí. Umístěte ji poblíž dveří. Vybavení očistné zóny se skládá z rohožky k očištění bot a stojanu na deštníky, který má nádobu na odkapávající dešťovou vodu. Před vstupní dveře se hodí umístit škrabák na obuv.

Předsíňový nábytek a úložný prostor

Nejproblematičtější bývá výběr předsíňového nábytku. Neměl by totiž zabrat příliš místa, ale zároveň by měl oplývat dostatečně velkým úložným prostorem. Jedním z možných řešení je výklopný sedací botník a vestavěná skříň. Na dveře skříně lze přidat zrcadlo i háčky na pověšení svršků. Další možností je předsíňová stěna uzpůsobená pro malý vstupní prostor.

Prosvětlete a opticky zvětšete prostor

Většina českých předsíní postrádá okno. S malým a často úzkým prostorem jde o nešťastnou kombinaci. Vstupní prostor pak působí ponuře. Nebojte, kvůli změně se nemusíte pouštět hned do rozsáhlé přestavby. Postačí drobné úpravy a z tmavé vstupní chodbičky vykouzlíte útulnou předsíň.

Prosvětlení předsíně docílíte pomocí světlé výmalby. Ideální volbou je voděodolná barva, která se vyznačuje značnou odolností a snadnou údržbou nátěru. Nezbytnou součástí jakékoliv místnosti bez oken je samozřejmě i dostatečné osvětlení. Vhodná jsou stropní a bodová svítidla.

Optického zvětšení prostoru docílíte pomocí zrcadel, která vám zároveň poslouží i k úpravě zevnějšku před odchodem z bytu. Zrcadla rovněž zesvětlí okolní prostor a zútulní vaši předsíň.

LivingHome on Facebook
  • 1
    Share

Napsat komentář