- Reklama -magazín

Vybíráme jídelní sady a talíře – konvence musí stranou!

Mohlo by Vás zajímat

Určitě nám dáte za pravdu, že nejen na stole a židlích závisí ten pravý požitek z jídla a vlastně i celé tradice správného stolování. Talíře po babičce nám sice mohou připomínat střípky z našeho dětství, ovšem oko nikoho už asi nepotěší. Při výběru jídelní sady a talířů bychom si měli dát záležet a rozhodně si nenechte namluvit, že se musíte omezit na jednu jedinou…

Stará tradice je jednoduše stará

Stále dokola slyšíte hlas své babičky, která vám kdysi nadělila vaši první jídelní sadu se slovy: „Bílá je základ, milánku!“ Ano, bílá je možná základ a hodí se ke všemu, ale proč se zbytečně svazovat konvencemi? Máte rádi barvy a vzory? Pořiďte si sadu barevných a vzorovaných talířů. Právě na nejrůznější dezén i barevná provedení se specializuje známá firma Luminarc s dlouholetou tradicí, vybírat můžete od květovaných vzorů přes jednobarevné až po abstraktní zdobné lemování.

Co tvar, to unikát

Máte dost klasických kulatých talířů? Nudným tvarům dejte jednoduše vale a vyberte si jeden z mnoha tvarů, které nabízejí právě sady talířů Luminarc. Líbí se vám hranaté nebo byste toužili třeba po nějakém ještě méně obvyklém tvaru, třeba listu? Nebojte se změny a proměňte s novými talíři vaše stolování v každodenní svátek.

Vybírejte kvalitu

 

Při výběru jídelní sady dbejte na kvalitní provedení a také snadnou údržbu. Některé velmi designově povedené nádobí bývá nevhodné pro mytí v myčce na nádobí, což by vám mohlo znepříjemnit jinak pohodové rodinné stolování. Kvalitní výrobky by měly být ze stálých materiálů dostatečně odolných pro strojové mytí, nenechte se proto nalákat nápadně nízkou cenou od pochybných dodavatelů.

Pro sváteční stůl

Nebude to dlouho trvat a podzim se přehoupne v předvánoční shon. Vánoční tabule je obvykle velmi důležitou součástí rodinných tradic, i proto si zaslouží kvalitní jídelní set, jenž bude jeho ozdobou. Nemusíte se omezit na tradiční červenou, nabízí se i bílá s některým z efektních dezénů. Pak už postačí jen doladit vhodným prostíráním a dalšími doplňky a vše bude dokonalé.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy