home Bydlení, Design, Interiér, Zahrada Vybíráme nábytek do bytu i na zahradu.

Vybíráme nábytek do bytu i na zahradu.

Když už jste se konečně dočkali vysněného domu či bytu, čeká vás ta snazší část celého procesu, tedy vnitřní a venkovní vybavení. Možná se na první pohled zdá, že v porovnání s fází stavební nebo tou, kdy jste již hotový dům dlouho hledali, bude zařizování procházka růžovým sadem, ale ne vždy tomu tak je. Určitě už jste sami viděli mnoho domů a bytů, kde nebylo téměř k hnutí. Nábytek byl snad všude, kde zbylo jen trochu místa, a tak se často prostorná místnost opticky smrskla na pokojík pro panenky. Jak tedy při výběru nábytku postupovat? Co by váš interiér neměl postrádat a bez čeho se klidně obejdete? Odpovědi na všechny tyto otázky přináší dnešní článek.

Méně je někdy více

Stará dobrá pravda platí i v tomto případě. Neudělejte ze svého domu sklad nábytku, vybírejte dle toho, co se vám líbí, ale co také využijete. Líbí se vám obývací stěny, pak vynechte TV stolek a televizi připevněte přímo na zeď nebo umístěte na některou z polic této stěny. Pokud naopak obývací stěny nejsou to, co hledáte, pak z TV stolku klidně udělejte dominantu obýváku. Sektorový nábytek skutečně nemusí vyhovovat každému, preferujete-li minimalismus, můžete místo celé sestavy vybrat třeba jen komody a zbytek stěn doplnit policemi. Kombinací je nekonečné množství, zkuste si vytvořit návrh a nábytek si předem rozmístěte, abyste získali lepší představu o tom, jak bude pokoj následně vypadat.

 

Výběru sedačky věnujte zvýšenou péči

Zatímco u obývací stěny a sektorového nábytku obecně můžete snadno jednotlivé díly přestavět, a získat tak úplně jiný vzhled, u sedací soupravy to neplatí. I proto byste právě výběru sedačky měli věnovat hodně pozornosti. Měla by se v první řadě do interiéru hodit, ale také musí plnit funkci, kterou od ní očekáváte. Má-li sloužit i jako příležitostné lůžko pro hosty, pak se zaměřte na kvalitní konstrukci a v ideálním případě i prací potah. Je vaše rodina početná? Určitě tomu přizpůsobte velikost pohovky. Do menšího bytu je zase vhodná sedací souprava s úložným prostorem.

Na zahradu či balkon nezapomínat!

Když už jste zvládli vybrat to nejnutnější interiérové vybavení, a vše je dle vašich představ? Pak určitě nevynechte zahradní nábytek. Každý pěkný den bude ještě hezčí, když jej budete moci trávit na terase nebo balkoně. Dostatek místa volá po pohodlném venkovním sezení, ale i malý balkon může být díky skladnému zahradnímu nábytku skvělým místem pro ranní kávu.

LivingHome on Facebook
  • 2
    Shares

Napsat komentář