home Bydlení, Design, Interiér Vybíráme rostliny do interiéru

Vybíráme rostliny do interiéru

Snažíte se, aby byl interiér vašeho domu či bytu dokonalý? Sháníte doplňky v souladu s posledními trendy ve snaze vtisknout vašemu domovu osobitý styl? Pokud zapomenete na rostliny, pak bude vždy něco scházet. Zelená barva života prostě do domu patří. Jak a kam rostliny vybírat si povíme v dnešním článku.

rostliny v interiéru - tělo 2Velké rostliny jako solitér

Pokud nefandíte velkému množství nábytku a preferujete spíše několik málo solitérů rozmístěných různě po centrální části domu, pak i taková pěkná rostlina v objemném květináči může působit velmi pěkně. Takový živý prvek interiér rozhodně rozzáří. Ať už vyberete palmovité rostliny nebo jakékoliv jiné, které narůstají větších rozměrů, vždy si nechte poradit, kam ji umístit. Některé rostliny nemají rády průvan, tedy místo u dveří by jim neprospívalo, jiné mají rády přímé slunce, druhé by popálilo. Pokud tedy vyberete místo, kde by se vám některá taková líbila, poraďte se při nákupu, kterou ideálně vybrat.

Zelené obrazy

Pokud si troufnete sami, můžete si zkusit vyrobit živé zelené obrazy z květin, nebo si je můžete nechat navrhnout a vyrobit. Květiny zavěšené na stěně utvářející celek, mohou být skutečně efektní dekorací. S volbou rostlin si ale také nechte poradit od odborníků.

Nezapomeňte na chodbu či koupelnu

Do ložnic není úplně vhodné umisťovat větší množství květin, ovšem další místnosti v domě volají po oživení stejně tak jako obývák. Rozhodně tedy nezapomeňte umístit vhodné rostliny v pěkném květináči také do haly či chodby, a rovněž neopomeňte koupelnu. Máte-li takovou, která disponuje oknem, a tedrostliny v interiéru - těloy dostatkem denního světla, i sem určitě vymyslete kousek zeleného života. Pěkně vypadají popínavé rostliny, rozhodně je ale třeba vybírat takové, kterým nebude na obtíž vyšší vlhkost, která v koupelně běžně bývá.

Květy rozzáří každý kout

Máte-li interiér laděný spíše do tmavších tónů, pak jakýkoliv barevný prvek bude jeho skutečnou perlou. Orchideje, ibišky, ale jiné pestrobarevně kvetoucí rostliny se budou na policích či okenních parapetech nádherně vyjímat.

LivingHome on Facebook
  • 1
    Share

Napsat komentář