home Bydlení Výhody automatického zavlažovacího systému

Výhody automatického zavlažovacího systému

Závlaha pomocí automatického zavlažování a koncových postřikovačů probíhá v pravidelném intervalu, ve stejný čas a ve stejné intenzitě. Systém dodává rostlinám a trávníku přesné množství vody, které systém potřebuje a jaký mu sami předem určíte.

Okrasné i užitkové záhony a keřové výsadby je vhodné zavlažovat různými formami mikrozávlahy, zejména kapkovým potrubím. Toto potrubí je v praxi mnohem tenčí, než je potrubí hlavního rozvodu závlahy určeného pro trávník. Je také natažené jen na povrchu záhonů a překryté silnější vrstvou mulčovací kůry nebo kačírkem. Žádný prvek automatické závlahy není na zahradě na první pohled vidět a nijak nenarušuje celkový dojem vaší zahrady. Sytém je vhodný pro zavlažování zahrady i trávníku.

Sytém pro zavlažování zahrady

Životnost automatického závlahového systému závisí zejména na správném návrhu a instalaci závlahového systému, na čistotě vody, ale i na zajištění odborné servisní údržby. Ta je nutná zejména na podzim po ukončení sezóny pro o důkladné vyfouknutí zbytkové vody z trubek před zimou a zazimování závlahy. Na jaře by ji opět měla servisní společnost uvézt do provozu. Životnost systému se počítá při správné instalaci v desítkách let. Pokud si chcete v dobách extrémního sucha, které již trvá několikátý rok v řadě denně ušetřit náročné hodiny spojené za zaléváním své zahrady, nebo chcete v klidu a pohodě odjet na dovolenou, pořiďte si systém automatické závlahy.

Proč si nechat vytvořit zavlažovací systém

Pokud chcete mít co nejhezčí zahradu, může být správný zavlažovací systém velkou pomocí. Nespornou výhodou automatického zalévání je velmi pohodlná, pravidelná a spolehlivá péče o rostliny. Základem je zavlažovací počítač či řídící jednotka, který převezme veškerou práci za vás a ušetří váš čas, námahu, vodu i platby za ni. Automatická zálivka řízená pomocí počítače vám může snížit spotřebu vody až o 70 %. Jde o šetrné řešení i s ohledem na životní prostředí. Efektivní automatické zavlažování trávníku a zahrady je velmi spolehlivým řešením, které lze napojit i na inteligentní domácnost a pohodlně ovládat i na dálku.

LivingHome on Facebook

info@press-media.cz

info@press-media.cz

Napsat komentář