- Reklama -magazín

Vyplatí se podlahový konvektor?

Mohlo by Vás zajímat

Pravděpodobně jste o něm už slyšeli nebo se s ním i setkali. Zpravidla bývá součástí moderních interiérů a vyznačuje se svou nenápadností. V zimě příjemně hřeje, oproti tomu v létě umí chladit. Řeč je o podlahovém konvektoru. Uvažujete o jeho pořízení do bytu či kanceláře, ale stále se nemůžete rozhodnout? Nevíte, zda je pro vás podlahový konvektor skutečně to pravé? Prozradíme vám, komu se tato investice vyplatí a kdy je vhodnější zvolit jinou alternativu.

Obecně o konvektorech

Existují různé typy konvektorů (např. nástěnné, podlahové, soklové). Hodí se především na místa, kde hrozí značné tepelné ztráty. Využijete je rovněž tam, kam nelze umístit klasická otopná tělesa. Lze je využít jako hlavní i doplňkový tepelný zdroj.

Co konvektory umí a jak fungují?

Konvektory se nepoužívají pouze k vytápění, lze s nimi docílit rovněž ochlazení interiéru. Fungují na tzv. principu konvekce neboli proudění. Během vytápění je nasán chladný vzduch z místnosti a po ohřátí rozveden zpět do prostoru. Chlazení zase probíhá pomocí studené vody a ventilátoru. Během ochlazovacího procesu vzniká kondenzát, který je odváděn speciálním odtokem.

Není konvektor jako konvektor

Každý konvektor má svá specifika, která jej předurčují k využití v určitém prostoru. Nástěnný konvektor je vizuálně nejvýraznější. Využívá se proto jako funkční dekorační prvek. Existuje v různých designových variacích. Podlahový konvektor je zase typický svou nenápadností. Je ideální třeba do moderního interiéru s francouzskými okny. Oproti tomu soklový konvektor nachází uplatnění zvláště v památkově chráněných objektech či půdních vestavbách. Hodí se také do zimních zahrad. Velmi oblíben bývá při vytápění kostelů i jiných velkých budov.

Výhody a nevýhody podlahového konvektoru

Od pořízení podlahového konvektoru vás může odrazovat nemalá počáteční investice. K nevýhodám rovněž patří usazování prachu a dalších nečistot. Avšak přednosti převažují nad nevýhodami. Jakmile si totiž podlahový konvektor pořídíte, značně ušetříte. Náklady za teplo se vám výrazně sníží. Chcete-li místnosti v parném létě ochladit a klimatizace vám způsobuje zdravotní potíže? I v tomto případě vás podlahový konvektor nadchne. Chlazení s ním je mnohem příjemnější a k vašemu zdraví šetrnější. Další výhodou je prostorová nenáročnost této vymoženosti, kterou oceníte např. v blízkosti balkonu. Kladem je také nenápadnost podlahového konvektoru, takže v interiéru nepůsobí rušivě.

 

 

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy