- Reklama -magazín

Zabezpečení domácnosti nemusí vyžadovat bourání a desetitisíce korun

Mohlo by Vás zajímat

Spousta z nás určitě občas pomyslí na zabezpečení domácnosti nebo například chaty. Zvláště v čase po večerních zprávách na komerčních televizích. Přesunout se ale od myšlenky k realizaci se zdá býti nepříliš snadné. Pokud totiž zrovna nestavíme, tak se nám nechce sekat do zdí a vydat nemalou částku z rodinného rozpočtu. Standardní komplexní zabezpečovací systémy takové zásahy opravdu vyžadují. Na trhu se ale objevují snadno instalovatelné alternativy, které navíc nestojí desítky tisíc.

Shield od LAMAXu

Jedním z těchto produktů je Shield od společnosti LAMAX. V obchodech ho pořídíte, resp. základní sadu, za přibližně 5,5tis.. V této sadě je základna, senzor pohybu, dveřní senzor, 2 ovládání a 2 čipy. Na zabezpečení chaty nebo menšího bytu je to dostatečné. Nicméně většina z nás sáhne po dalších senzorech. Počítejte tedy s investicí vyšší. Pozitivní je, že lze další senzory dokoupit. A nejen ty zmíněné. LAMAX má v nabídce sirény, chytré zásuvky, kamery, senzory kouře, plynu, vibrací, nebo například rozbitého skla. Nabídka je opravu široká. A pokud tedy chcete mít domácnost zajištěnou nejen proti nepovolenému vniknutí, ale také před vytopeným bytem nebo požárem, tak vás tento bezpečnostní systém nezklame. V nabídce je vše. Do systému lze přidat až 50 senzorů.

Ani design nejde stranou

Po designové stránce nemáme co vytknout. Všechny senzory jsou v nenápadném bílém plastu. Základna je moderní, stylová. Neudělá ostudu v žádné moderní domácnosti a je zároveň také nenápadná. Je totiž také bílá s černou grafikou číslic a ovládacích prvků. Když bychom odhadovali cenu podle provedení, tak budeme označovat produkt cenovkou značně vyšší.

Snadná instalace

A jak je to s instalací. Příjemně nás překvapila možnost vlastně všechny senzory nalepit na podklad bez nutnosti vrtat do zdi. Že je možné vše jen nalepit nás vůbec nenapadlo. A je to určitě velký bonus celého systému. Do některých ploch v interiéru, zvlášť třeba na chatě, by se vám určitě vrtat nechtělo. Navrtat zeď a senzory přišroubovat je nicméně ideální řešení. A pokud bychom mluvili o nutné kvalifikaci k instalaci systému, tak tímto výčet končí. Nám celá instalace zabrala pár minut a skutečně stačí umět s vrtačkou a šroubovákem.

Shield je chytrý

Výrobce nabízí aplikaci zdarma, kde se vše dá intuitivně nastavit a spravovat. Domácnost lze rozdělit do zón a s těmi pracovat zvlášť. Senzory se do systému nepřidávají všechny stejně. Není to velká komplikace, jen je škoda, že není napárování sjednoceno. Každý ze senzorů má ještě vlastní nastavení v aplikaci, každý pak přiřazení do některé ze zón v domácnosti.

Z pro nás neznámých důvodů jsou dva „senzory“, a to IP kamera a WiFi zásuvka, trochu mimo celý systém. Ovládáte a spravujete je také v aplikaci, ale nemůžou být přiřazeny do některé ze zón, při spuštění alarmu se kamera neaktivuje automaticky. V případě potřeby je nutné pustit aplikaci a v ní kameru aktivovat. IP kamera může nahrávat nepřetržitě a data ukládat na SD kartu. Při zaplnění karty se začnou přepisovat nejstarší záznamy. Záznamy lze také stáhnout do telefonu. Kvalita záznamu nás pozitivně překvapila ve tmě, kdy je vše dobře zřetelné, a záznam je stále velmi kvalitní. WiFi zásuvka je zásuvka, kterou lze zapínat a vypínat na dálku. Hodí se to např. když chcete mít vyhřátou místnost už v momentě, kdy dorazíte domů, nebo jako pojistku toho, že jste při odjezdu z chaty vypnuli ledničku. Velmi využívané je také časování připojených světel. Když chcete vytvářet iluzi, že jste doma, tak nastavíte časování např. lampiček. Když se bude u vás doma každý večer svítit, tak můžete výrazně snížit riziko nežádoucí návštěvy.

Co říci závěrem

Velmi jednoduše: naše očekávání LAMAX Shield splnil. Drobné vady na kráse má. Ale jedná se o dostupný, kvalitní, komplexní systém na zabezpečení domácnosti. Který lze navíc velmi snadno instalovat i ovládat. A nám nezbývá než ho doporučit.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy