- Reklama -magazín

2+2 důvody, proč bydlet v dřevostavbě

Mohlo by Vás zajímat

Dřevostavby jsou v posledních letech stále rozšířenějším pojmem. Zatímco jinde ve světě jsou poměrně hodně rozšířené, ba dokonce naprosto běžné, u nás jim teprve postupně přicházíme na chuť. Dřevostavby s sebou přináší hned několik výhod, kvůli kterým jim dává stále více lidí přednost před klasickými zděnými domy. Chcete znát důvody, pro které stojí za to bydlet v dřevostavbě? V tom případě si nenechte ujít následující řádky!

 

Důvod číslo jedna: bydlení za chviličku

Zatímco na postavení klasického zděného domu byste čekali klidně celý rok, dřevostavbu můžete mít k dispozici za pár měsíců. Firmy a společnosti zabývající se montáží dřevostaveb se mnohdy předhání, která z nich vám dokáže smontovat dům na klíč rychleji. Některé to zvládnou i za dva měsíce, což je opravdu rychlovka a bydlet ve svém tak můžete velmi rychle.

Důvod číslo dva: bydlení v souladu s přírodou

Pro někoho je bydlení v dřevostavbě, k jejíž výstavbě bylo použito právě kvalitní dřevo, příjemným způsobem, jak bydlet v souladu s přírodou. Pokud i vy tíhnete k přírodním materiálům, pak asi není nad čím dlouho váhat – dřevostavba je pro vás jako dělaná.

 

Důvod číslo tři: bydlení s menšími náklady na vytápění

Další důvod hrající do karet dřevostavbám se týká vytápění. Zatímco u zděného domu musíte při topení čekat poměrně dlouho, nežli se místnosti vyhřejí, u dřevostaveb máte doma krásně teploučko v daleko kratším čase. Je to z toho důvodu, že zděné domy nejdříve absorbují teplo do stěn a teprve tehdy, kdy se vyhřejí stěny, může teplo kulminovat do prostoru. U dřevostaveb se stěny nevyhřívají a teplo je hned absorbováno do prostoru.

 

Důvod číslo čtyři: bydlení s přesně danou cenou

Pokud si chcete nechat postavit zděný dům, nebude to zadarmo. Sice si můžete na začátku spočítat výdaje, ale kdo opravdu stavěl dům, ten nám jistě potvrdí, že se výdaje ve většině případů zvýší. A mnohdy opravdu citelně. Když si ale necháte postavit dřevostavbu, od samého začátku přesně víte, kolik vás to bude stát. I to je výhoda dřevostaveb a další důvod, proč jim dát šanci.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy