- Reklama -magazín

Jak zařídit interiér chaty či chalupy? Máme pro vás inspiraci

Mohlo by Vás zajímat

Patříte mezi zapálené nadšence do chataření či chalupaření? Zvažujete drobnou úpravu nebo snad kompletní rekonstrukci interiéru vašeho rekreačního objektu? V tom případě se vám bude hodit pár tipů pro inspiraci, jak lze interiér zařídit.

Venkovsky prostý a útulný – takový je alpský styl

Preferujete tradiční venkovský ráz, jednoduchost a sepětí s přírodou? Pak se vám jistě zalíbí alpský styl interiéru. Je charakteristický bílou výmalbou, podlahou a nábytkem z masivu a hojným využitím přírodních prvků. Typické je rovněž použití kožešin a přírodních tkanin s tradičními dekoračními vzory (např. kostičkovaný nebo proužkovaný potisk, květinové výšivky).

Toskánský styl vás nadchne svou hřejivostí

Velmi příjemně působí toskánský interiér, který vás zaujme využitím teplých barev. Díky tomu působí útulně a hřejivě. Hojně se zde vyskytuje kombinace béžových, žlutých, oranžových a hnědých prvků. Vzácné není ani využití červené či zelené barvy.

Toskánský styl je charakteristický využitím dřeva, kamene a keramických kachlí. Typickým příkladem toskánského stylu je interiér se žlutou výmalbou a terakotovou podlahou. Častým prvkem bývá rovněž keramické či kamenné obložení stěn. Dřevěný nábytek je vzdušný a zdobený jemným vyřezáváním s přírodními motivy (např. hroznovým vínem).

Styl anglického venkova plný elegance a domácké atmosféry

Pro chaty a chalupy se hodí i anglický venkovský styl. Vyznačuje se nevtíravou elegancí a domáckou atmosférou. V interiéru se hojně využívá dřevo, které doplňují kovové a kamenné prvky. Skvěle vypadá tmavá dřevěná podlaha v kombinaci s bílou výmalbou stěn a stropu. Zajímavým prvkem jsou barvou nenatřené dřevěné trámy, které zbaví bílý strop fádnosti. Pro anglický styl je typický masivní rustikální nábytek, který mírně kontrastuje s podlahou. Je totiž o odstín tmavší či světlejší než podlaha. Nedílnou součástí anglického stylu je také knihovna a pohodlná čalouněná křesla. Častými prvky interiéru jsou dekorační polštářky, dlouhé ubrusy, přehozy a závěsy. Textilní doplňky jsou často zdobeny květinovým vzorem nebo pruhy. Rozhodně by neměl chybět krb dodávající interiéru romantický nádech dávných časů a starožitně působící železné svícny.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy