home Bydlení, Design, Interiér Jak zařídit moderní kuchyň?

Jak zařídit moderní kuchyň?

Čas od času je třeba kuchyň renovovat. Plánujete-li úpravu kuchyně v novém roce, bude se vám hodit pár designérských tipů. Představíme vám změny, které svět kuchyní v roce 2017 čekají.

Kuchyně propojená s obývákem stále frčímoderni-kuchyn-telo-dva

I když v interiérovém designu dochází k postupnému uzavírání otevřených prostor, není tomu tak u kuchyně. Nadále se udrží trend kuchyně propojené s obývákem, což ponechává prostor na vaření v centru dění. Výhodou tohoto řešení je, že při vaření jste v kontaktu se členy rodiny a s návštěvou.

Mix moderny a retra

V interiérovém designu se stává populárním eklekticismus, který propojuje zdánlivě nesourodé retro s modernou. Tento trend se projeví také v kuchyni. Podle čeho se při pokusu o nezvyklou kombinaci protikladů řídit? Moderní i retro prvek musí mít něco společného (např. barvu či tvar). Díky tomu vznikne neobvyklá, ale ladící kombinace.

Dominující šedá i černá

V kuchyni se zabydlí pro tento prostor trochu nezvyklé barvy (šedá a černá). Máte-li malou kuchyň, využijte kombinaci šedé s bílou. Chcete-li prostor opticky zmenšit, tak se nebojte jít do černé, která prostor opticky upraví dle vašich představ. Velmi luxusně a zajímavě vypadá i kombinace dřeva moderni-kuchyn-telos šedou nebo černou, které umocní v kuchyni nádech luxusu. Velmi elegantně působí rovněž černý nerez, který patří také k nejnovějším trendům.

I když působí představa černé kuchyně smutně, nemusí tomu tak být ve skutečnosti. Stačí vhodně zkombinovat černou s bílými či pestře barevnými prvky. Kuchyni oživíte i bylinkami na kuchyňské lince či okenním parapetu. Jde o praktickou a módní dekoraci, kterou využijete při vaření.

Kovy jsou in

V kuchyni uplatníte prvky z různých kovů. Módní je kupříkladu měď, mosaz, zlato či tmavá ocel. Zvláště do černé kuchyně se skvěle hodí světlé kovy (např. spotřebiče v barvě mědi i mosazi či se zlatavým leskem). Kuchyni tak oživíte a zvýšíte její luxusní vzhled. Do šedé kuchyně se velmi hodí prvky zlaté či z tmavé oceli. Nenápadně působící šedá tak dodáte na výraznosti.

LivingHome on Facebook
  • 2
    Shares

Napsat komentář