home Bydlení, Zboží Jak si usnadnit povánoční úklid? Máme pro vás hned několik tipů!

Jak si usnadnit povánoční úklid? Máme pro vás hned několik tipů!

Před svátky se mnozí honí, aby bylo doma vše naklizené a do dálky se leskla i ta poslední, vzadu zastrčená, sklenka. Štědrý večer proběhne, další dva sváteční dny utečou rychlostí blesku, a potom bývá doma doslova spoušť, ze které se většině hospodyněk chce plakat. Nezoufejte si a pomozte si trochu chytrými pomocníky do domácnosti. Úklid vám půjde pěkně od ruky a rozhodně je využijete i po čas celého roku.

Robotický vysavač a mop

Vysavač sám o sobě je velikým pomocníkem, můžete ale sáhnout po robotickém, ten po naprogramování zvládne vysát byt a vy se mezitím můžete procházet a pěkně trávit všechny vánoční dobroty. Neočekávejte stejný výsledek, který docílíte ručním vysáváním, určitě jsou místa, kam se robot nedostane, ale i tak se jedná o velmi dobrého pomocníka. Vytřít zvládne robotický mop, který funguje na podobném principu jako vysavač. Vždy nejprve vysajte a potom vytírejte, jako jste zvyklí u ručního úklidu. Existuje i kombinovaný robot vysavače a mopu, pokud nechcete mít dvě zařízení.

Na okna a skleněné plochy elektrickou stěrkou s odsáváním

Pokud chcete po vánocích udělat kompletní úklid a myslíte i na okna či jiné velké skleněné plochy, které doma máte, včetně zrcadel či lesklých dlaždic, vyzkoušejte elektrickou stěrku s odsáváním nečistot. Okna a další plochy se budou lesknout beze šmouh a jiných skvrn. Do koupelny se hodí parní čistič, který zabaví plochy nejen špíny, ale dokáže zatočit i se zárodky plísní a jiných nebezpečných zárodků

Ježišek zapomněl na myčku? Nenechte se odbýt!

Myčka je velký a nedoceněný pomocník do domácnosti. Pokud máte dost místa v kuchyni, pak si ji rozhodně pořiďte, vstupní náklady se vám vrátí v podobě významné úspory vody. Některé myčky dokáží umýt nádobí při dlouhém programu v několika málo litrech vody. Do myčky můžete dávat nejen běžně používané nádobí, ale i to, které zdobí vaše prosklené vitríny či poličky, nenechte se proto odbýt, a vysvětlete Ježíškovi, že v povánočním výprodeji koupí myčku výhodněji a vám ušetří mnoho času a peněz. A teď už žádné stresy a pěkně se připravujte na přivítání nového roku 2017.

LivingHome on Facebook
  • 1
    Share

Napsat komentář