- Reklama -magazín

Jak si usnadnit povánoční úklid? Máme pro vás hned několik tipů!

Mohlo by Vás zajímat

Před svátky se mnozí honí, aby bylo doma vše naklizené a do dálky se leskla i ta poslední, vzadu zastrčená, sklenka. Štědrý večer proběhne, další dva sváteční dny utečou rychlostí blesku, a potom bývá doma doslova spoušť, ze které se většině hospodyněk chce plakat. Nezoufejte si a pomozte si trochu chytrými pomocníky do domácnosti. Úklid vám půjde pěkně od ruky a rozhodně je využijete i po čas celého roku.

Robotický vysavač a mop

Vysavač sám o sobě je velikým pomocníkem, můžete ale sáhnout po robotickém, ten po naprogramování zvládne vysát byt a vy se mezitím můžete procházet a pěkně trávit všechny vánoční dobroty. Neočekávejte stejný výsledek, který docílíte ručním vysáváním, určitě jsou místa, kam se robot nedostane, ale i tak se jedná o velmi dobrého pomocníka. Vytřít zvládne robotický mop, který funguje na podobném principu jako vysavač. Vždy nejprve vysajte a potom vytírejte, jako jste zvyklí u ručního úklidu. Existuje i kombinovaný robot vysavače a mopu, pokud nechcete mít dvě zařízení.

Na okna a skleněné plochy elektrickou stěrkou s odsáváním

Pokud chcete po vánocích udělat kompletní úklid a myslíte i na okna či jiné velké skleněné plochy, které doma máte, včetně zrcadel či lesklých dlaždic, vyzkoušejte elektrickou stěrku s odsáváním nečistot. Okna a další plochy se budou lesknout beze šmouh a jiných skvrn. Do koupelny se hodí parní čistič, který zabaví plochy nejen špíny, ale dokáže zatočit i se zárodky plísní a jiných nebezpečných zárodků

Ježišek zapomněl na myčku? Nenechte se odbýt!

Myčka je velký a nedoceněný pomocník do domácnosti. Pokud máte dost místa v kuchyni, pak si ji rozhodně pořiďte, vstupní náklady se vám vrátí v podobě významné úspory vody. Některé myčky dokáží umýt nádobí při dlouhém programu v několika málo litrech vody. Do myčky můžete dávat nejen běžně používané nádobí, ale i to, které zdobí vaše prosklené vitríny či poličky, nenechte se proto odbýt, a vysvětlete Ježíškovi, že v povánočním výprodeji koupí myčku výhodněji a vám ušetří mnoho času a peněz. A teď už žádné stresy a pěkně se připravujte na přivítání nového roku 2017.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy