- Reklama -magazín

Zařiďte si dům ve stylu provence

Mohlo by Vás zajímat

Máte rádi bílou a chcete, aby byl váš domov skutečně útulný? Pak by vás mohl zaujmout francouzský styl zvaný provence. Jedná se velmi příjemně laděný způsob interiérového vybavení, který je skutečným balzámem pro duši.

Nejen pro zapřísáhlé romantiky

Není rozhodně pravdou, že styl provence se hodí jen pro dámy, nikde není psáno, že všechny tapety v domě musí být květované a stejně tak všechny další doplňky. Tento styl může mít i velmi jednoduchou formu, kdy bude jemně kombinovat bílou barvu nábytku s dřevěným dekorem podlahy či naopak.

Ložnice

Ložnice ve stylu provence doslova volá po toaletním stolku s roztomilou taburetkou, postel zahalená do podušek a polštářů specifického dezénu bude doslova výzvou pro nádherné sny. Skříně a komody by měly celý interiér doplňovat v podobném duchu.

Obývák

V obývacím pokoji trávíme asi nejvíce času, a proto by měl být především zónou odpočinku a pohodlí. I v tomto je styl provence ideální volbou. Pohodlnou pohovku doplňte různými plédy a dekami. Nezapomeňte na dostatek polštářů líbivého designu. Konferenční stolek vybírejte pečlivě, i ten by měl s okolním interiérem dobře ladit.

Dbejte na detail

Chcete-li skutečně získat ten pravý pocit, že jste na francouzském venkově, pak rozhodně dbejte na detail. Tedy doplňky nepodceňujte, často sehrají rozhodující roli v konečném dojmu z celého pokoje. Neomezte se na levanduli a další podobné věci, klidně vymyslete něco svého, originálního. Můžete do kouta postavit konev na mléko či pověsit na zeď staré dřeváky, cokoliv, co se vám líbí a do stylu provence se bude hodit. Nemusíte kopírovat, abyste docílili kýženého výsledku.

Osvětlení

Na osvětlení dávejte pozor, to může často celkový dojem velmi pokazit. V tomto je provence styl relativně specifický. Moderní lustr takto vybavenému interiéru rozhodně slušet nebude. Sáhněte raději po nějakém retro kousku, ať už se týká lustrů či samotných lampiček do ložnice či interiérové lampy do obývacího pokoje.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy