- Reklama -magazín

Zařizujeme pokoj pro miminko…

Mohlo by Vás zajímat

dětský pokoj - mořský koníkBlíží se okamžik, kdy se vaše rodina rozroste o nového člena a vy nechcete nic ponechat náhodě? Kočárek pečlivě vybrán a ponechán na bezpečném místě, dost daleko od vašeho domova, výbavička vypraná a nachystaná a jediné, co vám chybí je pokoj, kam toho malého křiklouna budete ukládat ke spánku? Byť malé miminko svůj pokoj do nějakého věku úplně nepotřebuje, je-li dostatek místa, pak mnozí chtějí, aby své útočiště mělo od svých prvních dnů.

Pokoj si můžete nechat navrhnout architektem s designérem a následnou realizaci také přenechat odborníkům. Ne každý ale chce nebo cítí potřebu zaplatit za dětský pokoj desítky tisíc korun. Nabídneme tedy několik nápadů, jak svépomocí dosáhnout možná ještě lepšího efektu a ještě mít dobrý pocit z toho, že jste si vše sami navrhli a zrealizovali. dětský pokoj - strom

Držte se zásady, že dětský pokoj by měl v dítěti vzbuzovat pocit bezpečí a mělo by se v něm cítit dobře. Je tedy nezbytné, aby byl pokoj prosvětlený, pokud v něm není dostatek denního světla (malé okno, tmavá část domu, díky stromům před domem, apod.), pak rozhodně volte co nejsvětlejší barvy a denní světlo nahraďte různými lampičkami nebo zvažte vybudování střešního okna či světlovodu. Zároveň je ale vhodné zajistit dítěti přítmí pro chvíle usínání. Volte tedy závěsy nebo třeba plissé ze světlo nepropustných materiálů. Děti pak, zejména v letních měsících, kdy je dlouho a brzy světlo, budou lépe spát.

V pokojíku pro novorozence by neměla chybět postýlka, velká postel pro někoho, kdo bude s dítětem přespávat v pokoji, komoda, skříň, poličky, věšák a v případě dostatku místa i nějaká knihovnička. Přebalovací pult, lze hravě nahradit vhodnou komodou, na kterou můžete umístit přebalovací podložku. Mějte vždy na mysli, že pokoj by neměl být zahlcen nábytkem. Jak dítě poroste, bude potřebovat prostor pro hraní, vždy tedy přizpůsobte vybavení pokoje jeho velikosti. Máte-li menší místnost, pak volte subtilnější nábytek a místo knihovničky rozmístěte po pokoji poličky, které knihovnu mohou částečně nahradit a navíc poslouží i jako místo pro ddětský pokoj - rámečkyekorace. Nebojte se zapojit vlastní fantazii a třeba doplnit pokoj o netradiční květináč či doma vyrobený věšáček nebo rámeček. Pěkné obrázky pokoj rozzáří.

Ideálním řešením, pokud chcete pokoj postupem času měnit, ale ne za cenu nových a nových investic do vybavení, jsou tapety. Vkusná tapeta dodá i obyčejnému pokoji s bílým či dřevěným nábytkem luxusní vzhled. A až jednoduše vyroste z medvídků či zvířátek, dáte na zeď pirátskou loď i s celou lupičskou bandou a za další dva roky třeba mapu světa. Pokoj tak s menšími změnami může sloužit až do studentských let. Pokojům pro školáky a studenty se budeme podrobněji věnovat v některém z dalších článků.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy