- Reklama -magazín

Zařizujete pokoj pro teenagera? Máme pár tipů, jak na to!

Mohlo by Vás zajímat

Nevyhovuje už dosavadní zařízení pokoje vaší dospívající ratolesti? Potřebuje přeměnu dětského pokojíčku v teenagerovské doupě? Jde o nelehký úkol, protože zavděčit se vkusu teenagera bývá náročné. Pokoj navíc propojuje ložnici, studovnu a relaxační koutek v jednom. Vybavení pokoje má být účelné, zároveň by mělo vyhovovat vkusu dospívajícího. Zdá se vám to nemožné? Máme pro vás pár tipů, jak teenagerovský pokoj nejlépe zařídit.

Myslete na snadnou údržbu

Teenageři si zpravidla na pořádek moc nepotrpí. Běžně se v jejich pokoji nachází pohozené oblečení, knihy i obaly od sušenek. Všeobecně panující chaos završuje rozlitá cola na psacím stole a drobečky na podlaze. Je proto nezbytné zařídit pokoj pro teenagera tak, aby se snadno udržoval v pořádku.

Na podlahu raději nepokládejte celoplošný koberec. Z hlediska údržby je vhodnější např. vinylová podlaha, laminátová plovoucí podlaha či linoleum.

Dostatek úložného prostoru i volného místa

Teenager potřebuje účelný nábytek na uložení oblečení, studijních materiálů a nejrůznějších osobních věcí. Vhodnější jsou uzavřené skříně než otevřené poličky, na kterých se snadno usazuje prach. Zároveň by mělo v pokoji zůstat dostatek volného místa. Stísněný pokoj, v němž není pro přemíru nábytku k hnutí rozhodně není ideální.

Správné osvětlení je nutností

Zásadní roli v teenagerovském pokoji hraje správné osvětlení. Pouhé centrální svítidlo k osvětlení celé místnosti je nedostačující. Každá část pokoje vyžaduje místní osvětlení. Zvláštní pozornost věnujte výběru svítidla na psací stůl. Světlo stolní lampy nesmí oslňovat, ale má dostatečně osvětlovat pracovní plochu stolu. Ideální je stolní lampa s ohebným kloubovým ramenem a neprůsvitným stínidlem.

Do zařizování pokoje zapojte i teenagera

Váš adolescentní potomek jistě ocení, když ho do zařizování jeho pokoje zapojíte. Dovolte mu, ať si vybere barvu výmalby a sám si pokoj vyzdobí podle svého vkusu. Výběr nábytku však nenechávejte zcela na něm. Platí to zvláště o psacím stole, židli a posteli, které musí být ergonomicky vhodné. Volbu designu ergonomického nábytku nechte na teenagerovi. Dáte své dospívající ratolesti příležitost k určitému sebevyjádření. Zajistíte tak, že se ve svém pokoji bude dobře cítit.

 

 

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy