home Bydlení, Zahrada Zazimování zahradního nábytku má svá specifika

Zazimování zahradního nábytku má svá specifika

Kvalitní zahradní nábytek si určitě najde své místo v jakémkoli zahradním posezení. V současnosti nastal čas k tomu, aby byl pomalu, ale jistě uklizen. Na každý typ zahradního nábytku ale může být zazimován jen tak bez ladu a skladu. Podívejme se tedy na některá základní pravidla, kterými se vyplatí řídit v momentu, kdy potřebujete zahradní lavice a stoly uklidit. Společně se přesvědčíme, že možností je skutečně hodně.

Kovový nábytek nepotřebuje údržbu

Máte v zahradním posezení kovový zahradní nábytek? Pak máte to štěstí, že jej nebudete muset nijak udržovat. Jen je zapotřebí dát pozor na to, aby se nenacházel v místech s vlhkostí. Do narušených míst by mohla zavítat voda a začne docházet ke korozi. Když už na zkorodovaná místa narazíte, určitě je ošetřete za pomocí smirkového papíru, prostředku na zastavení rzi a následně barvy. Podobně se ostatně řeší i části automobilu, jež jsou rezavé.

Dřevo vyžaduje speciální péčipece-o-zahradni-nabytek

Moc hezky na zahradě vypadá masivní dřevěný nábytek. Jeho vzhled rozhodně dokáže nadchnout každého a nábytek je bytelnější. Při jeho uklízení v zimě je třeba počítat s vyšší hmotností. Skoro každým rokem jej navíc musíte opatřit lazurou. Učinit byste tak měli ovšem spíše na jaře, kdy křesla, stoly a židle vytahujete ven na sezonu. Na sluníčku totiž nátěr rychle uschne. Jinak se vyplatí dřevěný zahradní nábytek uklidit do tepla do interiéru.

Plast, ratan a další materiály

Jen ratan vyžaduje speciální péči a je vhodné schovat nábytek přímo do domu. Ratan má podobné vlastnosti jako dřevo. Umělé varianty se spíše blíží plastu, takže se s takovýmto nábytkem domluvíte spíše. U plastových židlí nemusíte řešit vůbec nic. Ty nejlevnější klidně nechejte venku. Mráz je nepoškodí a v případě, že se něco stane, můžete koupit za minimální cenu kompletní set celého zahradního nábytku.

 

LivingHome on Facebook
  • 2
    Shares

Napsat komentář