home Bydlení, Design, Zahrada Zhoupnout se do snu můžete i doma, houpačky už dávno nepatří jen na zahradu

Zhoupnout se do snu můžete i doma, houpačky už dávno nepatří jen na zahradu

houpací sítě na nozeVzpomínáte zasněně na své dětství, když jste se na staré houpačce, vyrobené z prkna a kusu provazu, houpali celé dny? Nebo se vám vybavuje chvíle, kdy jste si jako rodina pořídili houpačku s barevným potahem a společně se na ní houpali, až jste se převrátili? Nic na plat, houpání je prostě prima. Pryč jsou ty časy, kdy to byla striktně jen venkovní záležitost. Relax v podobně klidného odpočinku dnes potřebuje téměř každý. Doba je uspěchaná a každá chvíle pohody se často cení zlatem. Houpaček, houpacích sítí a jiných závěsných houpadel je celá řada. Některé z nich mohou vyjma svých funkčních vlastností také ozvláštnit interiér. Například v dětském pokoji mohou být velmi zábavným prvkem, kde budou děti trávit šťastně dlouhé hodiny houpáním a hraním si.

houpací sítě - hnízdaMůžete vybírat od klasických sítí, které můžete zavěsit na háky připevněné do stropu či samostatně stojící. Tu můžete libovolně přesouvat, ale cenově vyjde o poznání dráž. Další variantou je závěsné křeslo, které může mít mnoho podob. Od látkových, přes proutěné až po umělé materiály. Mohou mít různé tvary, některá vypadají jako vosí hnízda. Ty jsou v současné době velice trendy. Jiné jsou zase více podobné klasickému křeslu, jen zavěšené do vzduchu. I zde platí, že pokud zvolíte to, které je na noze, tzn. samostatně stojící, pak si budete muset připlatit. Do většiny houpaček, je možné dokoupit houpací sítě látkovérůzné podušky a polštáře, můžete ale použít i jakékoliv jiné nebo si ušít své vlastní. Rovněž je výzvou si vyrobit celou houpačku sami. Pokud zvolíte bezpečné ukotvení, houpací část může mít mnoho podob, dle vaší fantazie a dovednosti. Nabízí se třeba podoba širokého prkna s polstrováním. Šikovná švadlenka zase dokáže hravě ušít závěsné houpadlo požadované velikosti a tvaru.

A že jsme zcela zatratili možnost houpání v přírodě, tedy na zahradě či terase? Nikoliv, i sem přece patří a můžete si jím zpříjemnit mnohé chvíle. Ať už v odlehlém koutě zahrady, kde budete mít naprosté soukromí a klid nebo přímo u domu, kde budete trávit čas všichni pohromadě. K zakoupení jsou na internetu a ve většině hobby marketech a obchodech s nábytkem.

LivingHome on Facebook
  • 1
    Share

Napsat komentář