- Reklama -magazín

Zkrášlete si zahradu krásným zahradním jezírkem

Mohlo by Vás zajímat

info@press-media.cz
info@press-media.cz
info@press-media.cz

Máte velkou zahradu plnou kytek, keřů, stromů a různého nábytku? Co takhle si ji při-vybavit jezírkem, které může mít funkci jak estetickou, tak může plnit i funkci praktickou. Zahradní jezírko je nejen pastvou pro oči, ale můžeme ho využít i k zavlažování květin nebo jako domov pro různé zahradní rybičky. Je neodolatelnou představou, sednout si venku ke kávě a koukat na další vlastní výtvor, který Vám bude kde kdo závidět.

  • Jezírka přírodní nebo umělá?

Pravdou je, že v dnešní době se dá pořídit jezírko i kupované. Vypadá jako menší bazének do země. Je to sice pohodlnější, ale určitě ne tak přírodní a lákavé. Kdo chce být ovšem s výrobou hodně rychlý, proč ne? Někteří však dají přednost jezírku, které si sami vytvoří. Vykopaný nepravidelný tvar přece jen vypadá věrohodněji. Výsledek Vás pak bude o to víc těšit, protože si s ním dáte více práce. Hrozí tam sice posun půdy, přeci jen plast udrží tvar snadněji jak igelit, ale není nad vlastní výtvor.

  • Co bychom měli zvážit jako první

Než se rozhodneme si jezírko pořídit, měli bychom mít vymyšlené, kde ho vlastně chceme umístit. Povrch by měl být rovinatý. Menší svah sice není překážkou, dá se pak okolí dozdobit skalkou, ale určitě by to bylo mnohem náročnější. Proto rovina je jistě lepší. Dále bychom měli zvolit místo, které je sice občas kryté stínem, ale ne pokud možno stromy. Ušetříte si tak časté čištění od spadaného listí a jiných nečistot. A hlavně je důležité zvolit takové místo, kde nám nebude samozřejmě překážet třeba v dalších plánech se zahradou. Nakonec není na škodu si zjistit, jaký poklad se pod povrchem skrývá. Zda se nejedná o hodně kamennou zeminu či dokonce skalnatou. To by opravdu šlo kopat špatně.

  • Dekorace nesmí chybět

Když máme vymyšlené místo, vyhloubenou díru a vložený základ (umělé jezírko nebo nepropustnou fólii), přijde na řadu dekorace. Okraje jsou nejvhodnější obkládat kameny, aby byl vzbuzen dojem, že jezírko je původní a přírodní. Pak záleží, jestli chceme do jezírka pořídit rybičky. Pokud ano, jistě nám v každém zverimexu poradí s vhodným výběrem. Nesmíme ovšem zapomenout na stálý příjem vzduchu do vody. Je vhodné pravidelně vodu připouštět. Můžeme zřídit vodní mlýn, který nám esteticky bude vodu pomocí hadice přidávat. Další možností jsou vodní květiny. S nimi nám taky jistě v zahradnictví rádi pomůžou. Na internetových stránkách nabízí nespočetné množství keramických dekorací. Zvířátka, květiny nebo samotného vodníka. Fantazii se meze nekladou.

  • Jezírko nemusí být nákladné

Pokud zrovna nevládnete korunkami, nevěšte hlavu. Je mnoho způsobů, jak si jezírko pořídit levně nebo skoro zadarmo. Zřídit si můžeme i jen menší pomocí třeba starých pneumatik. Máme-li možnost sehnat od traktoru, bude větší pro více možností ozdobení. Pokud ne, postačí malé od auta a můžeme si jich zřídit třeba více. Odřízneme jeden bok, abychom měli tvar misky s dírou uprostřed. Pneumatiku zakopeme a dovnitř dáme nějaký kus igelitu proti protečení. S okolní dekorací si zajisté taky poradíme. Můžeme se projít podél potoků a někde máme možnost sehnat třeba rákosí. Pokud ne, různé květinky na ozdobu se dají sehnat i velice levně na internetových fórech pro zahrádkáře. Místo kupovaných dekorací si můžeme vyrobit svoje vlastní. Třeba z květináčů nebo ze dřeva.

  • Jezírko pro radost

Nedá se přesně říct, která jezírka jsou krásná a která ne. Každé je specifické. Možností je nespočet a každý z nás má jiný vkus. Je to relaxace, krášlit si svou zahradu. Inspirací je mnoho, ale nedají se s přesností okopírovat. Vytvořte si koutek přírody pro sebe podle sebe. Přes jezírko se dá udělat nebo koupit lávka. Ten pocit se na ni postavit a dívat se dolů do vody, Vám i ve městě na zahradě vytvoří příjemné místo k odpočinku.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy