- Reklama -magazín

Proměňte staré v nové, a získejte tak originální nábytek a doplňky do bytu

Mohlo by Vás zajímat

Jistě jste také zaznamenali nárůst nejrůznějšího retro zboží. Vše s náznakem neumělé patiny se v mnoha obchodech prodává za neuvěřitelně nadhodnocené ceny a, světe div se, lidé to kupují. Proč ale dávat až nehorázně velké peníze za to, co ani není tím, za co se vydává? Tedy kus nábytku či bytový doplněk, který jen předstírá, že jeho historie sahá dál než je pouhých pár dnů či týdnů… Přitom stačí relativně málo a získáte svůj vlastní originální retro kousek a dnešní článek vám poradí jak na to.

Hurá do antiku či na internet

Mrzí vás, že nemáte babičku s půdou skrývající poklady z dob jejích dětství? Není třeba zoufat, antikvariáty, bazary a internet jsou plné zboží, ze kterého si určitě vyberete. Možná máte konkrétní představu, pokud ne, pak jednoduše projděte bazary a uvidíte, co vám zrovna padne do oka. Pěkná komoda s malými šuplíčky bude ideální pro vaší novou předsíň, historický příborník bude zase skvěle doplňovat jídelní část obývacího pokoje. Stačí jen vybrat a pak se pustit do díla.

Renovaci zvládnete sami

Stav vámi vybraného kousku by měl odpovídat vašim restaurátorským dovednostem. Nadchnete-li se pro krásný stojan na deštníky, ale ten je ve stavu rozpadu, pak z něj asi mnoho radosti mít nebudete. Dejte si s hledáním toho pravého na čas. Někdy skutečně můžete narazit na neuvěřitelně krásné kousky za pár korun, pro někoho nábytek po prarodičích nemá žádnou hodnotu. pro jiného bude perlou ložnice. V mnoha případech postačí brusný papír a nový nátěr a vykouzlíte si doslova pod rukama originální umělecké dílo. Na internetu najdete mnoho inspirace a návodů. Hravě tak zvládnete speciální techniky barvení a jiných úprav.

Když to sami nezvládnete

Vybírání zajímavých věcí by vám šlo a baví vás, ale do renovace se pouštět nechcete nebo se na to necítíte? Nevadí, můžete oslovit nějakého truhláře či čalouníka a nechat práci na nich. Sice si v tomto případě trochu připlatíte, ale i tak získáte parádní kousek nábytku a stále vás vyjde na zlomek ceny než kolik by vás stál originální retro kousek ze specializovaného obchodu.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy