- Reklama -magazín

Značkové oblečení – kde nakoupit výhodně?

Mohlo by Vás zajímat

Značkové oblečení by chtěl mít doma asi každý. Málokdo chce nakupovat neznačkové a často i nekvalitní zboží, ale bohužel stále panuje přesvědčení, že si ho mohou dovolit jen ti, kdo oplývají více penězi. Tak to ale není. Takové oblečení můžete klidně získat v podstatě za pár korun. Můžete nakupovat ve výprodejích, jak na to se můžete podívat zde nebo v zahraničních e-shopech.

Značkové oblečení – ze zahraničí levně a pohodlně

Velkou výhodou e-shopů obecně a ne jen těch zahraničních je především pohodlí. A samozřejmě i výhodnější ceny. Nemusíte nikam do obchodů, tlačit se ve frontách nebo řešit otevírací dobu. Vše si vyberete doma u sklenky vína a vybrané zboží vám přijde až domů.

Nákupům v zahraničních internetových obchodech se řada lidí vyhýbá z obavy, že za takové ceny nemohou koupit skutečné značky, ale spíše padělky. Je to ale tím, že světový trh je obrovský a dokáže stlačit ceny na opravdu směšné částky. Protože mají on-line prodejci velký odbyt, mohou si dovolit i nízké marže. Další výhodou je to, že není nutné platit drahé nájmy za potřebné zázemí pro kamenné pobočky v centrech velkých měst. Například obchodník v Česku prodá v kamenné prodejně dvacet mikin za den a musí z tohoto výdělku platit nájem, zaměstnance, energie, apod., zatímco třeba v Německu jich z e-shopu odejde po celé Evropě stovky až tisíce. Proto se cena jedné mikiny může lišit opravdu markantně.

Zahraniční internetové obchody jsou bezpečné. Tedy pokud si vybíráte ty prověřené. Například ve Velké Británii je servis pro zákazníky opravdu velmi kvalitní a dalece překoná náš tuzemský. Nákupy jsou velmi pohodlné, lehké a i když se to nezdá, zboží je doma velmi rychle. Není problém ani s vrácením peněz či výměnou zboží. Jen si vzpomeňte, kolik prodejců objednává balíky oděvů z Velké Británie a pak je u nás prodává.

Objednávka dojde za pár dní

Velmi důležitý je výběr správného e-shopu. A to jak v Čechách, tak i v zahraničí. Lidé chtějí především jistotu a bezpečí. Proto jsou lepší velké a známé obchody, které mají dostatek referencí. Pokud si vyberete zahraniční, který je ale stále součástí EU, neplatíte clo a ani DPH.

Dalším problémem u zahraničních nákupů bývá jazyková bariéra. Internet naštěstí dnes nabízí i vymoženost v podobě překladače. Není to sice perfektní překlad, ale pro daný účel dostačující. Bát se nemusíte ani poštovného, u mnoha druhů zboží ho neplatíte vůbec anebo není ani zdaleka tak drahé. Kdo chce ještě více ušetřit, objedná si buď více věcí najednou, nebo se domluví ještě s dalšími lidmi a poštovné se podělí mezi sebou. A nemusíte se bát. Když si objednáte zimní bundu v listopadu, rozhodně vám nedorazí až na jaře. Některé obchody dodávají balíčky i do čtyř dnů.

Orientace je jednoduchá

Na stránkách obchodů je v drtivé většině případů velmi jednoduché se vyznat a zvládne to každý, kdo umí alespoň trochu s internetem. Vybíráte si podle značek, druhů, zboží či pohlaví. Asi největším oříškem bývá správná velikost. To je také asi největší riziko nákupu na internetu. Tam, kde vám bez potíží sedne velikost M, vám u jiné značky vůbec sedět nemusí. Ale pamatujte, kdo nic neriskuje, nic nemá. Jestliže nemáte s konkrétní značkou zkušenosti, musíte to prostě zkusit. Když se stane, že vám nebude, můžete ho buď poslat zpátky, nebo udat v nejbližším okolí. A kdo by si nekoupil značkovou bundičku za pár stovek.

Na internetu snadno nakoupíte nejen značkové oblečení, ale prakticky všechno. V Čechách i ostatních zemích Evropské unie nakupujte s klidem, protože tam platí stejná pravidla jako v Česku. V zahraničí je ale často servis pro zákazníky tak dobrý, že ani nepotřebujete znát celou legislativu, protože se není čeho bát.

Nakupovat v zahraničí nemusíte jen on-line, ale klidně za nákupy i vyjet. Která místa jsou na nákupy značkového oblečení nejlepší, zjistíte zde.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy