- Reklama -magazín

Znáte výhody pohyblivé pergoly?

Mohlo by Vás zajímat

Slunečné počasí nás láká k trávení více času venku než v interiéru. Jestliže vlastníte zahradu, jistě se nemůžete dočkat na posezení s rodinou či přáteli na čerstvém vzduchu. K tomuto účelu se skvěle hodí pergola. Jenže není-li zastřešena, nechrání vás před rozmary počasí. Snadno vás tak zaskočí prudké sluneční paprsky, silný vítr nebo letní přeháňka. O něco lepší variantou je pergola s pevným zastřešením, ale ani ona není dokonalá. Chcete-li se na ní kupříkladu slunit, máte smůlu. Střecha k vám slunce nepustí. Mnohem lepším řešením je pohyblivá pergola. Neorientujete se v nabídce moderního zastřešení pergol? Nevíte, jaké přednosti svým vlastníkům přináší? V našem přehledu vám výhody jednotlivých typů pohyblivých pergol stručně představíme.

Jaké druhy zastřešení existují?

Toužíte-li po pergole s pohyblivým zastřešením, čeká vás výběr ze dvou možností. Jednu představuje varianta s posuvnou střechou, druhou je pergola s naklápěcími lamelami. Každý z nich má svá specifika a vyhovuje jinému typu uživatelů.

Posuvná střecha je nejlepší v létě

Jestliže chcete zastřešení pergoly libovolně stahovat či zatahovat, vyplatí se vám posuvná střecha. Tento druh pohyblivé pergoly oceníte zvláště v létě. Oproti systému s naklápěcími lamelami vám v teplých dnech umožní si více užít sluníčka. V parném létě nebo při přeháňce stačí střechu zcela zatáhnout a jste chráněni před slunečním úpalem i zmoknutím. Samozřejmě ani vítr není pro posuvnou střechu překážkou. Rovněž před ním jste ochráněni. Na posuvné střeše se však nevyplatí šetřit, je totiž tvořena speciální tkaninou. Kvalita použitého materiálu rozhoduje o jejích vlastnostech (např. životnosti, odolnosti, nepromokavosti).

Naklápěcí lamely vás ochrání i v zimě před sněhem

Hodláte-li pergolu využívat celoročně, je pro vás ideální pergola opatřená zastřešením s naklápěcími lamelami. K jejímu pohodlnému užívání však opatřete boční strany pergoly posuvnými stěnami. Co se týče střešních lamel, jejich vhodným sklopením docílíte potřebného zastínění. Můžete je dokonce sklopit natolik, že zastřešení zcela uzavřete. Jste pak chráněni i před deštěm i sněhem.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy