home Bydlení, Design, Interiér Zrcadlo, zrcadlo,… Nechybí ve vašem interiéru?

Zrcadlo, zrcadlo,… Nechybí ve vašem interiéru?

Zlá královna sice upřímné zrcadlo proklínala, vy se ho ale určitě nebojte a vyberte si nějaký originální kousek k oživení vašeho interiéru. Zrcadlo se totiž hodí nejen do koupelny, předsíně nebo třeba na skříň, může být naprosto nepřehlédnutelným designovým prvkem vašeho obýváku, jemuž bude hrdě dominovat. Pokud se na to jen trochu cítíte, můžete si navrhnout své vlastní originální zrcadlo, a proměnit tak některé z vašich původních na parádní kousek.

Do obýváku výrazné

S ohledem na váš styl vybírejte i typ zrcadla. Stroze strojenému obývacímu pokoji bude určitě výraznější zdobný rám zrcadla slušet, máte-li obavu, aby to nebylo příliš, sáhněte po masivním dřevěném rámování, to se hodí do každého interiéru a pozornosti rovněž neujde.

V koupelně se nechte unášet na vlně romantiky

Pokud jste zvolili do vaší koupelny spíše nevýraznou dlažbu, snad z obavy, že se vám brzy okouká nebo jednoduše z rozumu, abyste mohli nevšední vzhled dohnat snadno zaměnitelnými doplňky, pak sáhněte po výrazném zrcadle. Výrazný rám se vsazenými kameny nebo mohutnější dřevěný doplněný o zlatavou patinu, to vše může vaši jinak až nudně sterilní koupelnu proměnit v koupelnu zcela jiných rozměrů.

Do malých prostor zrcadla nejen jako doplněk

I funkční vlastnosti zrcadla se vám mohou leckde hodit. Máte malou vstupní předsíň? Trápí vás příliš úzké schodiště nebo toužíte menšímu obývacímu pokoji dodat trochu velikosti, i když jen opticky? Pak jsme tu opět se zrcadlem a nikdy nekončícími možnostmi, jak ho v interiéru využít. Klidně si dopřejte celou zrcadlovou stěnu, poskládejte ji z jednotlivých dílů nebo rovnou z různých rámu, do kterých budou vaše zrcadla pěkně vsazená. Místnosti se rázem o něco nafouknou, a vy navíc získáte originální designový prvek.

Vyrobte si vlastní

Zrcadlo už doma máte, ale svým vzhledem vás nijak neuchvátilo, maximálně tak, když se před ním pěkně nastrojíte vy sami? Pak je ten pravý čas na změnu a trochu vlastní invence. Zkuste si zdobný rám vyrobit sami a polepte kraje zrcadla třeba mušlemi nasbíranými na dovolené, nebo kousky korku, případně si zrcadlo nechte zarámovat vámi vybraným rámem.

LivingHome on Facebook
  • 1
    Share

Napsat komentář