- Reklama -magazín

Tipy na vybavení zimní zahrady

Mohlo by Vás zajímat

Vlastníte zimní zahradu a nevíte si rady s jejím nejvhodnějším zařízením? Chcete dodat své zimní zahradě zajímavý vzhled? Připravili jsme pro vás několik užitečných tipů, které vám její vybavování jistě usnadní.

Zvolte styl zimní zahrady

Nejprve si ujasněte, jaký styl zimní zahrady hodláte vytvořit. Je vám sympatická Asie? V tom případě vyzkoušejte třeba japonský styl. Líbí se vám severský design? Pak je pro vás ideální trendy skandinávský styl. Nebo snad nesnášíte zimu a milujete léto? Zřejmě vás osloví zimní zahrada inspirovaná tropickým podnebím.

Japonský styl

Specifickým znakem japonského stylu je vzdušnost, jednoduchost a přírodní materiály. Na mnohé působí japonský styl stroze. Přeplácanost a přílišná zdobnost totiž není jeho doménou. Díky tomu však vyniknou doplňky a detaily dekorací. Japonská zimní zahrada má působit jako oáza klidu a míru, kde nebudete nikým a ničím rušeni od relaxace. Jakousi dominantou prostoru bude dřevěný sedací nábytek se stolkem v tmavém odstínu. Zimní zahradu oživte několika bonsajemi a bambusem. Podlahu volte z přírodních materiálů, skvěle vypadá kupříkladu terakota.

Skandinávský styl

Tento styl se řadí k současným trendům. I zde se objevují některé prvky japonského stylu jako je dominance přírodních materiálů, vzdušnost a jednoduchost. Hlavním rozdílem jsou barvy a samozřejmě volba rostlin. Zatímco v japonském styl si potrpí na tmavé odstíny, skandinávský styl upřednostňuje světlé barvy (zvláště bílou). Skandinávská zimní zahrada slouží především k rodinnému posezení, takže sedací nábytek je ústředním prvek prostoru. Z rostlin se do skandinávské zimní zahrady hodí jehličnan v květináči, který můžete o Vánocích využít jako vánoční stromek. Skvělou volbou je např. smrk pichlavý či jedle bělokorá. Další vhodnou rostlinu představují kapradiny. Z podlahových krytin se ke skandinávskému stylu nejvíce hodí dřevo.

Zimní zahrada v tropickém stylu

Tropické zimní zahradě dominují rostliny, vše ostatní je tak upozaděno. Pro dekorace a doplňky v ní zpravidla není mnoho místa. Nábytek volte z materiálu odolného vůči vlhkosti. Jako podlahovou krytinu zvolte nejlépe dlažbu.

Tropická zimní zahrada je patrně nejnáročnější variantou pro pěstitele. Teplota by se v ní celoročně (ve dne i v noci) měla pohybovat mezi 18 až 24 °C. Kromě správné teploty je třeba zajistit i odpovídající zastínění a vlhkost, kterou vámi pěstované druhy rostlin vyžadují. Skvěle se tu vyjímají orchideje, pomerančový jasmín, banánovník a mangovník.

Chcete zimní zahradu, v níž panuje o něco sušší klima a je v ní dostatek světla? V tom případě do ní zakomponujte jen druhy rostlin, které stín a přílišnou vzdušnou vlhkost zrovna nemilují. Jde především o různé kaktusy, sukulenty, juky a dracény.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy