home Bydlení, Design, Interiér 6 tipů na kvalitní vinylové podlahy – plovoucí i celoplošně lepené

6 tipů na kvalitní vinylové podlahy – plovoucí i celoplošně lepené

6 tipů na kvalitní vinylové podlahy – plovoucí i celoplošně lepené

Chcete mít moderní podlahu, která nebude studit a zároveň bude odolná a hezká na pohled? Pak zkuste některou z vinylových podlah. Poptávka po tomto druhu podlah neustále roste. Pomalu vytlačují ostatní druhy podlahových krytin, protože za rozumné peníze mohou nabídnout vskutku lukrativní vlastnosti.

Vezmeme to pěkně od začátku. Abychom si rozuměli. Vinyl je jen jiné označení pro vylepšené PVC, které se za několik posledních let zlepšilo snad ve všech ohledech. Vinylové podlahy se pyšní snadnou pokládkou, dlouhou životností a v neposlední řadě také lehkou údržbou. Když k tomu přidáte rozměrovou stabilitu, malý tepelný odpor a výborné termoizolační vlastnosti, tak z toho vychází, že se jedná o skvělou podlahovou krytinu. Další výhodou je také fakt, že vinylové podlahové krytiny jsou voděodolné, takže se hodí i do vlhkých prostor jakými jsou například kuchyně nebo koupelna.

Podlahy z vinylu mají také dobré akustické vlastnosti. Hodí se tak například do panelových domů, respektive bytů, kde není optimální zvuková izolace podkladu. Perfektně se také hodí například do pracovny, protože bez problémů snáší také kolečka jezdící židle. Vinylových podlah je více druhů, takže je nutné vybrat správný druh. Některé druhy jsou vhodné i pro domácí mazlíčky, protože nekloužou a zároveň jsou dostatečně odolné, aby ji drápky nepoškodily. V každém případě je vždy nutné vybrat správný druh s dostatečnou třídou zátěže (bytové/komerční prostory), potom budete určitě spokojeni.

Důvodů, proč se rozhodnout pro vinylovou podlahu je však ještě mnohem víc. Důkazem toho může být široká nabídka různých vzorů, které věrně imitují přírodní materiály.

V tomto článku přinášíme 6 tipů na kvalitní vinylové podlahy od dvou osvědčených výrobců.

Vinylové podlahy FATRA

Kdo si potrpí na české výrobky, ten by neměl přehlédnout společnost Fatra. Jedná se o jednoho z největších zpracovatelů plastů na světě. Vzhledem k našemu tématu je také důležitým výrobcem vinylových podlah, ale mimo jiné produkuje také hydroizolační systémy, technické a měkčené PVC fólie, lamináty a hračky. Je to zkrátka společnost s širokým portfoliem produktů z PVC.

Ale zpět k vinylovým podlahám. Společnost Fatra nabízí několik produktových řad, které nesou označení Lino (PVC podlahy), Thermofix, Imperio, Vepo, FatraClick a RS-click. Každá má trochu jiné parametry a specifika, ale každá je skvělá.

Na výběr máte z celoplošně lepených dílců i plovoucí variantu. Samozřejmostí je široká nabídka designů, jako například dřevo, kámen, dlažba a další.

 

Fatra Thermofix

Thermofix je unikátní heterogenní vinylová podlaha, která věrně napodobuje přírodní motivy. Vybírat můžete z motivů dřeva a kamene, které dodají každému pokoji nádech luxusu. Aby nádherný povrch vydržel po dlouhou dobu stále jako nový, chrání ho speciální polyuretanová vrstva. Díky ní je podlaha podstatně odolnější a zároveň je snazší i údržba.

Aby byl design podlahy Fatra Thermofix ještě reálnější, je nášlapná transparentní vrstva vybavená mechanickým dezénem, který má podobu rýh. Výsledný vzhled věrně napodobuje reálnou strukturu dřeva.

Podlahy Thermofix dobře vodí teplo, takže jsou vhodné i pro podlahové vytápění. Tento druh vinylové podlahy se pyšní také nízkou úrovní nežádoucího zvuku.

Vinylová podlaha Fatra Thermofix je tvořená několika vrstvami, které dodávají podlaze speciální vlastnosti. Mezi vrstvami je vložené skelné rouno pro dosažení rozměrové stálosti.

A na co jsme zapomněli? Na to, že je dodávána v dílcích, které se celoplošně lepí.

Fatra Imperio

Pokud potřebujete podlahu, která bude velice odolná vůči mechanickému poškození, pak je vinylová podlaha Fatra Imperio dobrou volbou. Je to podlaha, která je se jen tak nepoškrábe ani neodře. Zároveň je dobré zmínit, že podlaha Fatra Imperio je nenáročná na údržbu. Pochlubit se může také skvělou tvarovou stálostí a nízkou úrovní nežádoucího zvuku.

Vinylová podlaha Fatra Imperio se hodí také do rodin, kde jsou alergici. Jedná se totiž o zdravotně nezávadnou podlahu, která má navíc antimikrobiální účinky. Další výhodou podlahy Fatra Imperio je, že je vhodná pro podlahové topení. Má totiž výbornou tepelnou vodivost.

V neposlední řadě je dobré napsat několik slov o vzhledu. Vinylová podlaha Fatra Imperio je vskutku povedeným produktem, protože velice věrně imituje dřevo. Vzhled je moderní, svěží a odráží inspiraci v přírodě.

Podlaha je tvořena dílci, které se lepí celoplošně.

Fatra Click

Kdo nemá rád lepené vinylové podlahy, ten si může vybrat Fatra Click. Díky patentovanému zámkovému systému Uniclic® je pokládka opravdu velice rychlá a snadná.

Plovoucí vinylová podlaha Fatra Click je odolná vůči kolečkovým židlím, takže se skvěle hodí do kanceláří, ale i do jiných prostor. Podlaha má také zvýšenou odolnost proti špinění a běžným chemikáliím. Zároveň je to druh podlahy, který je vhodný i do vlhkých prostor, takže skvěle poslouží v kuchyni i koupelně. Pokud se vám zdá, že je možné použít vinylovou podlahu Fatra Click téměř do všech prostor, pak se nemýlíte. Je to pravda.

Za pozornost stojí také fakt, že se jedná o podlahu, která je vhodná pro podlahové topení. Podlaha má perfektní rozměrovou a barevnou stálost, takže bude stále jako nová. Potěší také zvukový útlum o 16 dB.

Podlaha Fatra Click se pyšní také skvělou protiskluzností, která má úctyhodnou hodnotu R11. Navíc má speciální antibakteriální povrchovou úpravu. Závěrem je nutné zmínit skvělý design, který dokonale imituje dřevo a působí nadčasově.

Vinylové podlahy Gerflor

Další alternativou je francouzská společnost Gerflor, která je výrazným hráčem na poli výrobců vinylových podlah. V portfoliu můžete najít různé podlahy určené pro domácnosti, komerční prostory, ale také podlahy pro autobusy, letadla, vlaky a další dopravní prostředky.

Vinylové podlahy Gerflor jsou celosvětově uznávané. Proto je možné hovořit o tom, že jsou opravdu velice kvalitní. V nabídce jsou vinylové podlahy, které se hodí pro pokládku lepením, ale i zámková varianta.

Gerflor Virtuo Classic 30/55

Chcete podlahu, která vydrží? Když si vyberete vinylovou podlahu Gerflor Virtuo Classic, tak určitě nešlápnete vedle. Výrobce nabízí 12 letou záruku na využití v bytových prostorech, takže lze očekávat, že podlaha bude bezchybně sloužit celou řadu let.

Jedná se o podlahu, která vychází ze starších kolekcí podlah. Konkrétně z kolekcí Artline a Insight. Vinylová podlaha Gerflor Virtuo Classic je však zdokonalená kolekce, která se dodává v podobě celoplošně lepených vinylových dílců.

 

V nabídce je celá řada designů, které vychází z přírody. Vinylové krytiny Gerflor Virtuo Classic věrně imitují dřevo a kámen. V případě motivů, které imitují kámen, jsou dostupné i motivy kamene s V4 spárou pro zvýraznění vzhledu podlahy.

Podlahy z této kolekce jsou dostupné ve dvou provedeních. Konkrétně Virtuo Classic 30 a Virtuo Classic 55. V čem se liší? Rozdíl je zejména v síle transparentní nášlapné vrstvy

a tím pádem i v třídě zátěže. Vinylové podlahy Gerflor Virtuo Classic 30 mají užitnou třídu 23/31 a jsou určené především do bytových prostor a méně namáhaných komerčních prostor. Druhou variantou jsou podlahy Gerflor Virtuo Classic 55 s užitnou třídou 33/42, jsou tedy určeny i do semi-contract prostor.

Gerflor Senso Lock

Pokud si chcete vybrat zámkovou vinylovou podlahu, která se perfektně hodí pro každodenní rodinný život, pak je Gerflor Senso Lock skvělá volba. Naklapávací zámkový systém, který nese název Uniclic®, je vskutku geniální. Díky důmyslné technologii je možné plovoucí podlahy z řad Senso lock složit a rozložit během několika mála okamžiků.

 

Každý zákazník jistě ocení také velice dobrý poměr mezi cenou a kvalitou. Jedná se o podlahy, které se pyšní dlouhou životností, takže se investice určitě vyplatí.

Vinylové podlahy Gerflor Senso Lock mají speciální UV- tvrzenou povrchovou úpravu, takže se velice snadno udržují a čistí. Není nutné používat žádné drahé speciální ochranné emulze. Samozřejmostí je, že podlahy z vinylu od značky Gerflor jsou naprosto zdravotně nezávadné a šetrné k přírodě.

 

V případě, že se rozhodnete nainstalovat plovoucí podlahy Gerflor Senso Lock do bytových prostor, získáte záruku na 12 let. Záruka se pochopitelně může u prodejců lišit. Plné záruční doby lze docílit také tím, že si necháte podlahu naistalovat zkušeným podlahářem nebo přímo od prodejce.

 

Gerflor Top Silence

Jedná se o vinylovou plovoucí podlahu, která nabízí celou řadu unikátních vlastností. Podlaha Gerflor Top Silence se perfektně hodí do novostaveb, do obytných prostor určených k rekonstrukci, ale i do panelákových domů. Potěší totiž skvělou zvukovou a tepelnou izolací.

 

Geflor Top Silence je řada podlah, která kombinuje vinyl, textilní podložku a pevnou základní desku s patentovaným zámkovým spojem. Díky této unikátní technologii je podlaha 10 x tišší než standardní laminátová podlaha. Má o 50% vyšší zvukovou pohltivost a kročejová neprůzvučnost dosahuje 18 dB.

 

Tiché plovoucí podlahy Gerflor Top Silence mají speciální PUR ochranu, která brání opotřebení. Podlaha se také velice dobře udržuje, je příjemná a hřejivá na dotek a má silnou nášlapnou vrstvu. Zkrátka kombinuje všechny výhody vinylu a textilní podložky.

 

Za zmínku stojí také velice jednoduchá pokládka. Díky zámkovému systému je možné položit až 12m² za hodinu. Pokládku je možné provádět na všechny povrchy kromě koberců.

Podlahy Gerflor Top Silence jsou dostupné v pěkných designech, které věrně imitují dřevo a kámen.

LivingHome on Facebook
  • 1
    Share

Napsat komentář