- Reklama -magazín

Jak si poradit s přívaly sněhu?

Mohlo by Vás zajímat

Letošní zima se zdá být skutečně štědrá, a to i v nížinách, kde již několik týdnu pokrývá krajinu sněhem. Po čas víkendu každý uvítá krásnou, pohádkovou krajinu, která vyzývá k dlouhým procházkám, ovšem v pracovním týdnu je sníh spíše na obtíž. Tento článek nás provede sněhovými pastmi s pomocí několika chytrých pomocníků.

Lopatu do ruce a hurá do boje

Nemyslete si, taková pořádná lopata na sníh, to je pomocník k nezaplacení. Takže rozhodně po jedné sáhněte, abyste doplnili svou sněhovou výzbroj. Doplněná hráblo a shrnovač sněhu bude neocenitelným pomocníkem.

Hrabla a shrnovače 

Lopata je dobrá na dočištěni či odhazování již nahromaděného sněhu, ovšem na větších plochách se určitě neobejdete bez hrábla či shrnovače sněhu. Jsou to vlastně takové hodně široké lopaty s rovným koncem. Mohou být z různých materiálů, pokud jsou plastové, pak si ověřte, zda je spodní hrana opatřena kovovým páskem. Déle vydrží a více snesou hrábla z odolnějších materiálů, těmi lze odstraňovat i namrzlé části chodníku či vozovky, kterou se chystáte očistit.

Je čas na těžkou techniku

Jestliže žijete v oblasti, kde je bohatá sněhová nadílka častější, pak rozhodně doporučujeme zakoupit výkonné pomocníky. Těmi jsou sněhové frézy. Mohou být elektrické či motorové. Ty hravě odstraní i větší množství sněhu bez velké námahy. Jedná se sice o nákladnější záležitost, ale máte-li větší pozemek, nebo bydlíte-li v části obce, kde se silnice příliš neudržují, bude taková fréza vaši spásou.

Když je třeba posyp

K posypu pár schodu před vaším domem určitě nepotřebujete žádný zlepšovák, ovšem ve chvíli, kdy je potřeba ošetřit proti uklouznutí příjezdovou cestu dlouhou sto a více metrů, pak určitě oceníte pomoc v podobě posypového vozíku. Ten má tu výhodu, že jej na jaře můžete použít při setí trávy a v zimě naopak k posypu přístupových cest. Tuto část boje se sněhem rozhodně nepodceňujte, úrazy po uklouznutí na zmrzlou zem bývají opravdu ošklivé.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy