home Bydlení, Zahrada Jak si poradit s přívaly sněhu?

Jak si poradit s přívaly sněhu?

Letošní zima se zdá být skutečně štědrá, a to i v nížinách, kde již několik týdnu pokrývá krajinu sněhem. Po čas víkendu každý uvítá krásnou, pohádkovou krajinu, která vyzývá k dlouhým procházkám, ovšem v pracovním týdnu je sníh spíše na obtíž. Tento článek nás provede sněhovými pastmi s pomocí několika chytrých pomocníků.

Lopatu do ruce a hurá do boje

Nemyslete si, taková pořádná lopata na sníh, to je pomocník k nezaplacení. Takže rozhodně po jedné sáhněte, abyste doplnili svou sněhovou výzbroj. Doplněná hráblo a shrnovač sněhu bude neocenitelným pomocníkem.

Hrabla a shrnovače 

Lopata je dobrá na dočištěni či odhazování již nahromaděného sněhu, ovšem na větších plochách se určitě neobejdete bez hrábla či shrnovače sněhu. Jsou to vlastně takové hodně široké lopaty s rovným koncem. Mohou být z různých materiálů, pokud jsou plastové, pak si ověřte, zda je spodní hrana opatřena kovovým páskem. Déle vydrží a více snesou hrábla z odolnějších materiálů, těmi lze odstraňovat i namrzlé části chodníku či vozovky, kterou se chystáte očistit.

Je čas na těžkou techniku

Jestliže žijete v oblasti, kde je bohatá sněhová nadílka častější, pak rozhodně doporučujeme zakoupit výkonné pomocníky. Těmi jsou sněhové frézy. Mohou být elektrické či motorové. Ty hravě odstraní i větší množství sněhu bez velké námahy. Jedná se sice o nákladnější záležitost, ale máte-li větší pozemek, nebo bydlíte-li v části obce, kde se silnice příliš neudržují, bude taková fréza vaši spásou.

Když je třeba posyp

K posypu pár schodu před vaším domem určitě nepotřebujete žádný zlepšovák, ovšem ve chvíli, kdy je potřeba ošetřit proti uklouznutí příjezdovou cestu dlouhou sto a více metrů, pak určitě oceníte pomoc v podobě posypového vozíku. Ten má tu výhodu, že jej na jaře můžete použít při setí trávy a v zimě naopak k posypu přístupových cest. Tuto část boje se sněhem rozhodně nepodceňujte, úrazy po uklouznutí na zmrzlou zem bývají opravdu ošklivé.

LivingHome on Facebook

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

two × 4 =