home Bydlení, Interiér, Stavba Anhydritové podlahy pro dokonale hladký povrch

Anhydritové podlahy pro dokonale hladký povrch

Kvalitní podlaha je základ každé dobré stavby. Ať už tedy stavíte nebo rekonstruujete, na podlaze byste si určitě měli dát záležet. Moderní technologie již pronikly i do této oblasti stavebnictví, a tak dokonale rovný a hladký povrch dokáží zajistit anhydritové podlahy. O co se vlastně jedná a pro jaké využití se hodí, zjistíte v dnešním článku.

Co to vlastně anhydritové podlahy jsou?

Jedná se vlastně o dokonalejšího nástupce klasických podlah z betonu. Jinak se jim také říká lité podlahy a jsou tvořeny ze speciální směsi vody, písku, síranu vápenatého a dalších přísad. Vzniklý samonivelační potěr zajistí, díky svým unikátním vlastnostem, dokonalý výsledek ve velmi krátkém čase. Anhydritové podlahy se hodí do všech druhů staveb od klasických zděných domů přes dřevostavby až po velké komerční objekty. Jejich využití je skutečně velmi široké.

Proč právě lité podlahy?

Lité podlahy mají hned několik výhod, a rozhodně proto stojí za investici. V první řadě jsou tyto podlahy hotové během jednoho dne, jedná-li se o prostředí běžného rodinného domu. Již druhý den pro realizaci anhydritové podlahy po ní lze chodit, zcela zatížit pak tuto podlahu můžete už po čtyřech nebo pěti dnech. Časové ztráty jsou tedy minimální, protože odpadá několikatýdenní čekání na vyschnutí celého povrchu podlahy, jak tomu bývalo v minulosti. Samonivelační potěr je zárukou dokonale hladkého, rovného, ale také pevného povrchu bez nežádoucích dilatačních spár. Pokládka jakéhokoliv druhu podlahové krytiny pak není na tomto povrchu problém. Ideální jsou rovněž pro instalaci podlahového topení, lité podlahy mají totiž nejen skvělou tepelnou vodivost, ale rovněž se dobře prohřívají.

Realizace v několika málo krocích

Samotná realizace lité podlahy je také velmi nenáročná. Nejen časově, jak jsme již zmínili, ale i s ohledem na obvyklý zdlouhavý úklid nutný před pokládkou běžných podlah. Speciální mixážní stroj namíchá směs s vodou až na místě určení, kde ji zkušení pracovníci aplikují tak, aby byl zaručen perfektní výsledek bez jakýchkoliv trhlin. Zjistěte si u anhydritové podlahy ceník a ověřte si sami, zda se vám vyplatí, budete příjemně překvapeni.

 

 

LivingHome on Facebook

Napsat komentář