- Reklama -magazín

Binární opce: Hazardní hra nebo obchodování?

Mohlo by Vás zajímat

Jsou binární opce hazard, nebo skutečné obchodování? Ačkoliv se názory veřejnosti na tuto problematiku liší, úřady mají jasno. Binární opce jsou podle nich nástroj k obchodování. I proto brokery na binární opce regulují úřady pro dohled nad finančními trhy, nikoliv komise pro hazardní hry. V praxi ale spíš záleží na tom, jak zodpovědně se k obchodování postavíte.

Co jsou to binární opce?

Princip binárních opcí je opravdu jednoduchý. Obchodníci například tipují, jestli bude cena zlata za hodinu vyšší nebo nižší, než je aktuální cena. Kromě zlata lze ale spekulovat o ceně dalších komodit, o cenách akcií významných firem, burzovních indexů nebo třeba měn a kryptoměn. Zkrátka o všem, co lze obchodovat na světových burzách. Váš tip se vztahuje vždy na určitý okamžik od zadání transakce. Může to být 60 sekund, 60 minut nebo třeba několik dní.
Binární opce spadají do stejné kategorie jako třeba CFD, takže se jedná o finanční deriváty. Definicí vás nebudu zatěžovat, ale v praxi to znamená, že neobchodujete přímo s burzovními produkty. Pokud obchodujete se zlatem přes binární opce, pak zlato ve skutečnosti nekupujete ani neprodáváte. Jen vsázíte na budoucí vývoj burzovní cena zlata. A možnosti máte jen dvě: buď bude budoucí cena vyšší, nebo nižší, než je současná cena.

Vysoce ziskové i vysoce rizikové, jako kryptoměny

Pokud bude váš odhad při obchodování opcí správný, můžete během pouhých 60 sekund vydělat téměř dvojnásobek částky, kterou zainvestujete. Jenže pozor! Pokud budete tipovat a nebudete mít připravenou a otestovanou vhodnou obchodní strategii, pak už se nejedná o obchodování, ale o hazardní hru. A věřte, že vaše pravděpodobnost na výhru je v takovém případě z matematického hlediska nižší, než když budete hrát ruletu.
Proč jsou tedy binární opce považovány za obchodní nástroj? Protože budoucí cenu lze předpovídat. Obchodníci mají mnoho indicií k tomu, aby správně předpověděli vývoj ceny. Jsou to třeba politické, ekonomických a hospodářských zprávy. Když například Čína začala omezovat trh kryptoměn, dalo se očekávat, že cena Bitcoinu klesne. A skutečně se tak stalo – kryptoměny na základě tohoto kroku klesly o desítky procent. A takových příkladů jsou tisíce. Druhou indicií je technická analýza grafu. Zkušení obchodníci dokážou analýzou cenového grafu odhadnout, jestli bude cena růst nebo klesat. V grafech se totiž opakují různé obrazce (patterny), které když dokážete rozpoznat, tak dokážete předvědět i budoucí vývoj.

Jsou binární opce pro začátečníky?

Ne! Před obchodováním se skutečnými penězi by měl každý začít vzděláváním a cvičným obchodováním na demo účtu. K tomu je ale nezbytné zvolit kvalitního brokera. Broker je společnost, která vám umožní obchodovat přes internet. Jelikož ale existuje mnoho podvodných brokerů, je důležité zvolit spolehlivého brokera. Při výběru vám mohou pomoci internetové recenze. Někdy si ale brokeři na binární opce recenze vytvářejí sami. Proto je dobré vyhledávat důvěryhodné zdroje a recenze, které zmiňují výhody i nevýhody.
V Česku i ve světě je aktuálně velmi oblíbený broker IQ Option. Platformu na binární opce broker provozuje od roku 2013. IQ Option je regulovaný komisí CySEC a registrovaný u ČNB, nabízí bezplatný a neomezený demo účet, a umožňuje obchodovat s malými částkami (transakce od 1 dolaru).

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy