- Reklama -magazín

Jak zařídit koupelnu a WC podle Feng Shui?

Mohlo by Vás zajímat

Toužíte po klidu a harmonii? Jedním z prastarých způsobů, jak toho dosáhnout je Feng Shui. Jde o čínské učení, které usiluje o nastolení energické rovnováhy a harmonie v životním prostoru. Nejčastěji se setkáváme s praktikováním Feng Shui v rámci obytných místností (např. ložnice, obývák či kuchyň), ale lze jej využít i jinde. Podíváme se, jak by podle tohoto čínského směru měla být zařízena koupelna a WC.

Kam s nimi?

Jestliže stavíte dům nebo kompletně renovujete byt, můžete se učením Feng Shui řídit poměrně striktně. Za jiných okolností jsou totiž některá pravidla jen těžko realizovatelná. Platí to zvláště o umístění jednotlivých místností v domě či bytě. Koupelnu neumisťujte blízko ložnice, kuchyně nebo vchodových dveří. WC nemá být viditelné od koupelnových dveří. Ideální je, když toaletu zcela oddělíte od koupelny.

Do koupelny nepatří harampádí

Prostor koupelny slouží primárně k očistě těla. Abyste se v ní cítili příjemně, potřebujete vytvořit vzdušné a prostorné prostředí. Proto si z koupelny nedělejte skladiště harampádí. Nedostatek úložného prostoru v bytě lze řešit efektivněji (např. pomocí vestavěných skříní a nábytku s úložným prostorem). Pokud se uskladnění některých věcí v koupelně nelze vyhnout, nemají být vidět. Čisticí prostředky apod. uložte do uzavíratelné skříňky. Důležité je dostatečné větrání, proto by v koupelně nemělo chybět okno. V žádném případě to nepřehánějte s dekoracemi. Chcete-li si koupelnu nějak vyzdobit, použijte živé květiny. Z hlediska barevnosti koupelnu vymalujte ve světle zelené či modré barvě, rovněž neopomeňte zakomponovat do prostoru zrcadlo. Místnost bude působit útulně.

Toaleta vyžaduje soukromí

V ideálním případě by WC mělo být v samostatné místnosti. Nemá jít o velký prostor, ten je ostatně zbytečný. Hlavní je toaletu umístit tak, aby vám poskytovala dostatek soukromí. Pokud nemůžete mít WC mimo koupelnu, oddělte je např. příčkou. Výmalbu toalety volte ve světlých barvách (bílé, modré či zelené). Obklad volte v matném světlém provedení. Kromě rozmístění jednotlivých komponentů v prostoru Feng Shui doporučuje i dodržování hygienických pravidel. Na toaletě zvýšeně dbejte o udržování čistoty a prkénko od WC sklápějte.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy