- Reklama -magazín

Bydlení v retro stylu

Mohlo by Vás zajímat

Zdědili jste byt po babičce nebo jste koupili nějaký starší, který je plný starého nábytku? Či snad jen patříte do skupiny těch, kterým se líbí vingtage a retro styl? Pro všechny z vás je tento článek to ideální čtení. Než tedy vyhodíte první kousky nábytku z babiččiny sbírky, přečtěte si náš článek a možná získáte originální kousky pro váš nově vznikající domov…

Starý nábytek a doplňky nevyhazujte

Nábytek, kam se podíváš a v bytě není k hnutí? Nevadí, zkuste se na vše podívat trochu jinýma očima, na starém křesle nový potah, na nefunkční retro lampičce rozbité stínítko vyměníte za nové. Chvíli takhle pokračujte a uvidíte, co vše v tom starém „harampádí“ objevíte za skvosty. Nejste-li zrovna příznivci monotématického vybavení z některého z nábytkových gigantů bez vlastního stylu, pak právě takové kousky nábytku či doplňků udělají z vašeho interiéru originál, jenž vám budou všichni závidět.

Tapetu či plakáty na zeď dejte

Pár kousků retro sedacího nábytku úplně postačí, nic se nesmí přehánět. Nechcete, aby váš byt byl skutečnou kopií bytu vašich prarodičů? Pak stačí do interiéru zakomponovat pár retro věcí a na zeď nalepit nějakou výraznou tapetu, případně pověsit retro plakáty a plechové cedule.

Do kuchyně jen pár drobností ve stylu retro

Aby toho nebylo příliš, ale zároveň nechcete nechat kuchyň ve zcela jiném stylu než napojený obývák? Na plechovou kuchyň raději zapomeňte a pořiďte si takovou, která odpovídá současným nárokům. Bílou klasikou nic nezkazíte a taková kuchyň bude moderní vždy. Vynechte všechny ty vysoké a nejvyšší lesky, sáhněte po matu či polomatu, vzdušnost obstarají prosklené skříňky a retro design můžete kuchyni propůjčit díky pěknému osvětlení v tomto stylu a případně nějakými drobnými detaily. Těmi mohou být třeba dekorační plechovky v retro stylu, nebo nějaký starší (klidně i nefunkční) přístroj apod.

Malá rada na závěr: Všeho s mírou platí vždy a za všech okolností 🙂

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy