- Reklama -magazín

Investice do nemovitostí jako zajištění na důchod

Mohlo by Vás zajímat

Patříte k těm, kteří chtějí být připraveni na horší časy, a i když se důchodovému věku zatím příliš neblížíte, chcete mít své jisté? Tyto úvahy vám rozhodně chválíme, tedy pokud se zbytečně starostmi o svou budoucnost nenecháte užírat. Penzijní připojištění má sice určitě dobrou myšlenku, ale pokud se naplní prognózy a ve stáří dnešních čtyřicátníků bude důchod spíše směšným kapesným, pak bude stačit jen těžko. Jak se tedy zajistit, když nechcete příliš riskovat a investovat například do podílových fondů? Můžete koupit nemovitost, a na důchod se tak pojistit rovnou dvakrát…

Jakou nemovitost koupit?

Před samotnou koupí se musíte zamyslet nad několika věcmi. První je, jakou nemovitost koupit, tedy jaká bude nejvhodnější. Pokud budete nemovitost financovat pomocí hypotéky, bude pro vás velmi důležité, na jakém místě se třeba byt bude nacházet. Abyste si hypotékou zbytečně nesnižovali měsíční příjem, předpokládá se, že byt budete pronajímat. Ideální je tedy koupit menší byt (větší 1+kk nebo 2+kk), jenž bude dobře dopravně dostupný. Byt by se měl nacházet ve městě a čtvrti, která je oblíbená. I tím zvýšíte šanci, že si jej někdo pronajme. Do velkých měst se lidé často stěhují za lepší pracovní příležitostí a než se usadí, potřebují nalézt tzv. startovací bydlení. To si jen malá část lidí může dovolit koupit, uchylují se tak v prvních letech k pronájmu, a to vám hraje do karet. Byt dobře dostupný MHD bude vyhledáván častěji než ten nacházející se v odlehlé části města.

Dvojí zajištění!

Dvojí zajištění na váš důchod spočívá v tom, že v první fázi se vám prostřednictvím nájmu bude splácet hypotéka, která je v dnešní době stále velmi dostupná a ve chvíli, kdy budete již v důchodovém věku máte dvě možnosti. Jedna je, máte-li své bydlení, využívat dál tento byt jako zdroj příjmů z nájmu nebo jej můžete prodat a penězi z prodeje financovat své stáří. Je dobré se vždy řídit aktuální situací na trhu a vašimi potřebami.

LivingHome on Facebook
Předchozí článek
Další článek

Nejnovější příběhy