home Bydlení Černá elegance: Odhoďte předsudky a pořiďte si koberec v nevšedním barevném provedení

Černá elegance: Odhoďte předsudky a pořiďte si koberec v nevšedním barevném provedení

Žádná jiná barva nevzbuzuje tak rozporuplné pocity jako černá. Na jedné straně má ohromnou základnu příznivců, ale na straně druhé pak stojí ti, kteří preferují mnohem „veselejší“ tóny. Kde je pravda? Vždy záleží na konkrétním provedení. Ale co takový černý koberec – mohl by vašemu bydlení slušet, nebo jde o šílenost a extrém? Odpověď vás jistě překvapí.

Jistě, dětský koberec by měl mít úplně jinou barvu, ovšem obecně je černé provedení velmi originální a v případě správné kompozice se zařízením a doplňky může působit luxusním dojmem. Bez nadsázky se do něj zamilujete a nedokážete si bez něj představit život.

Výsledek závisí na vhodném použití

Černá barva může vyvolávat negativní pocity, ale stejnou moc mají i ostatní tóny. Vždy totiž záleží na tom, jak byla barva použita. Umístíte-li černý koberec do bytu na patřičné místo, vaše bydlení získá na atraktivitě. A černá již nebude barvou těžkosti a chladu – naopak ve vás vzbudí pozitivní pocity. Především jistotu a emoční bezpečí.

Je libo nádech luxusu?

Po komfortním bydlení touží téměř každý, ale jak takového interiéru dosáhnout? V obývacím pokoji poměrně snadno. Samozřejmě za pomoci černého koberce, který je pro využití v této místnosti jako stvořený. V kombinaci s vhodně zvolenými bytovými doplňky a dekoracemi bude výsledek dokonalý. Jasnou volbou jsou kontrastní bílé detaily. Černobílý interiér lze doplnit i o další barvu, ale raději se vyhněte žluté.

Kdo si na černý koberec potrpí?

Jednotlivá znamení zvěrokruhu vnímají barvy rozličným způsobem. Komu nejvíce imponuje černá? Pokud hádáte býka, hádáte správně. Zemské znamení si na černé a tmavé odstíny potrpí. Jejich opakem jsou ryby, těm může černá navodit pocit úzkosti a deprese.

LivingHome on Facebook
TAGS:

info@press-media.cz

info@press-media.cz

Napsat komentář