home Bydlení, Zahrada Cestička k domovu ze dřeva, kamene nebo betonu?

Cestička k domovu ze dřeva, kamene nebo betonu?

IMG_1277Zejména pokud máte větší pozemek, který chcete mít z velké části zatravněný, nejspíš budete řešit přechody od domu na různá místa na zahradě. Aby zahrada nebyla protkána chodníčky z různých materiálů a nevypadala tak spíše jako přerostlé mraveniště je dobré se poohlédnout po jiných možnostech. Ideálně po takových, které nebudou styl zahrady nijak narušovat a nebudou zabírat zbytečně moc místa. Volba většinou padne na některé z nášlapů, které se pro tyto účely báječně hodí.

IMG_1278Jsme rozhodnuti, chceme nášlapy, abychom zahradě podtrhli přírodní ráz, uvažujeme o přírodních materiálech, které použít jako nášlapné plochy. Zde můžeme různě improvizovat a zahradu protkat třeba nařezanými kmeny nebo trámky. Ovšem pak musíme počítat s tím, že tato varianta nám bude sloužit jen několik málo let. Samozřejmě je možné dřevo namořit nebo napustit různými oleji, to ale není příliš ekologické. Další možností, jak jít přírodní cestou, ale zároveň přírodu nijak nepoškodit, jsou kameny. Pokud zvolíte správné, které se budou hodit k okolí, pak můžete získat skutečně skvostný chodníček. Ať už od bazénu k terase nebo ke garáži apod. Další možností je jsou betonové odlitky, které mohou mít skutečně věrnou podobu přírodních materiálů. Mohou vypadat třeba jako oblázky, ale nejčastěji mají podobu právě dřeva. Struktura vypadá velmi podobně jako skutečné dřevo a na výběr bývají právě jako dřevěná prkna nebo i jako nařezaný kmen. U těchto druhů nášlapů se nemusíte nijak obávat, že by nevydržel dostatečně dlouho a nebude třeba ani žádná speciální péče o ně. Jediné, co by je snad mohlo poškodit by byl pád něčeho velmi těžkého přímo na jejich plochu. Pak by praskly, ale s váhou předmětů, které byste po nich přepravovali nebo osob, které po nich budou chodit, si skutečně nemusíte lámat hlavu.

Pak už zbývá jen pěkně rozkreslit a dobře promyslet odkud kam vaše chodníčky povedou a zasadit je do terénu tak, aby vám nepřekáželi, až budete kolem nich sekat trávu.

LivingHome on Facebook
  • 2
    Shares

Napsat komentář