- Reklama -magazín

Žádostí o dotace z programu Nová zelená úsporám přibývá

Mohlo by Vás zajímat

info@press-media.cz
info@press-media.cz
info@press-media.cz

Chcete mít vlastní fotovoltaickou elektrárnu na střeše? Nebo toužíte spíše po tepelném čerpadle, které slibuje roční úsporu kolem osmi procent? Ať už chcete investovat do toho či onoho úsporného zařízení, v každém případě požádejte o dotaci z programu Nová zelená úsporám, která je stále k mání. Aktuálně je spuštěná už několikátá vlna dotací a trvat má až do konce příštího roku. Využijte však aktuálních výhodnějších podmínek a požádejte o dotaci, která se může dostat až na polovinu způsobilých výdajů.

Zájem žadatelů o dotace vzrostl

Podle posledních meziročních srovnání lze říct, že zájem žadatelů o získání dotace na úsporný zdroj výrazně vzrostl. V porovnání s minulým rokem se evidovalo o třetinu víc žádostí. Dokonce i během nouzového stavu na úřad chodila jedna žádost za druhou čekající na schválení. 

Důvodem toho není jenom to, že lidé chtějí do budoucna něco málo ušetřit, ale především je důvodem to, že se v březnu krapet upravily (respektive zvýhodnily) podmínky pro získání dotace. Došlo například k prodloužení veškerých lhůt na dodání podkladů. 

Na úřad se chodit nemusí

Za zvýšeným počtem přijatých žádostí stojí bezesporu i fakt, že se žádosti podávají elektronicky. Na úřady se chodit tedy vůbec nemusí a lidé, kteří se během karantény naučili více fungovat on-line, tak využívají elektronické formuláře, které vyplní a jedním kliknutím odešlou. 

Podle odhadů bude tato situace s dotacemi nadále pokračovat. Zájem žadatelů o získání nemalé dotace ještě pravděpodobně vzroste, a to díky možnosti uspořit nejen tisíce, ale rovnou desetitisíce korun. Jak již bylo zmíněno, dotace mohou být poměrně vysoké – mohou se dotknout až padesáti procent způsobilých nákladů. A to jak v případě rekuperace nebo fotovoltaiky obrovská suma. Například v případě fotovoltaických elektráren se může dotace dotknout až 150 tisíc korun, a to je opravdu citelná suma, která uleví rodinnému rozpočtu.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy