- Reklama -magazín

Designové skvosty do vašeho interiéru nemusí stát jmění

Mohlo by Vás zajímat

Každému interiéru sluší, když se v něm moderní a nadčasová linie propojí s designovými prvky, které jsou tak trochu z „jiného soudku“. Dnešní doba nahrává retro stylu a hodně obchodů nabízí zboží a doplňky, které mají připomínat staré časy našich prababiček. Velmi často se jedná o nepříliš zdařilé, rádoby patinou pokryté, výrobky, které se prodávají za velké peníze. Přitom spousta těch skutečně hodnotných věcí je často na dosah.

image2 (2)Nevěřili byste, jaké poklady skrývají mnohé půdy. Na první pohled se zdají být plné harampádí, ale pokud budete chvíli hledat, může vám odkrýt skutečné poklady. Například v podobě staré klece na kanára, kočárku pro panenky, trakař, truhly na šaty (ty sluší snad každému interiéru), krejčovské panny, různé krabičky, plechovky a mnohé další. Pokud žádnou půdu nemáte, pak úplně postačí, když budete mít oči dokořán kamkoliv se vydáte. Ideálním zdrojem pokladů bývají venkovské bazary či antiky.

Ty totiž bývají často doslova přeplněné krásnými kousky. Ať se jedná o nábytek, který může být také neotřelým doplňkem. Pěkná vyřezávaná nebo jinak zdobná židle může dodat jinak strohé a chladné předsíni netušený rozměr. Takové staré lékárenské váhy mohou zase dodat šmrnc a nádech starých časů vaší kuchyni. Pro tento prostor jsou rovněž ideální staré kávové mlýnky nebo na polici vyskládaná sbírka starých nahřívacích žehliček. Pro milovníky plakátů či hudby možná takové bazary odhalí dobové plakáty a staré gramofonové desky. Nemáte gramofon? Nevadí, i desky samotné mohou vytvořit na zdi originální dekoraci.

Zkuste se zastavit na takových místech a chvíli hledat, dost pravděpodobně objevíte netušené. A mít doma takový takový kousek, který má v sobě skutečnou historii je okouzlující. Každá taková věc má v sobě svůj příběh, nevadí, že jej neznáte, můžete si ho domyslet 🙂

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy