- Reklama -magazín

Kam umístit dřez, aby byl v kuchyni praktickým společníkem

Mohlo by Vás zajímat

info@press-media.cz
info@press-media.cz
info@press-media.cz

Výstavba rodinných domů je téma, které pravděpodobně nepřestane být probírané. Mezi námi se najdou a stále budou nacházet ti, kteří si chtějí postavit příbytek, ve kterém stačí už jen založit rodinu. Zkrátka to máme v povaze. Pokud se i vy chystáte postavit si příbytek podle vašich představ a snů, jednou z věcí, kterou budete muset vyřešit, je umístění kuchyňského dřezu. Ať už se rozhodnete pro granitový dřez nebo pro jinou jeho alternativu, vždy by měl být praktickým společníkem. 

I když si možná říkáte, že umístění dřezu je naprosto banální záležitost, není tomu tak. Pokud nebude správně začleněn do prostoru, v budoucnu to pro vás nebude zrovna příjemné. 

Co umístění dřezu ovlivňuje?

Otázkou nyní je, co umístění dřezu vlastně ovlivňuje. Především mluvíme o tvaru kuchyňské linky, který je rozhodující. Jiné bude umístění dřezu do kuchyně s ostrůvkem, jiné pak umístění dřezu do písmene L nebo U. V každém případě se bude kuchyně skládat ze tří zón, které na sebe musí krásně navazovat a které by mezi sebou neměly mít extrémně velké odchylky. Mluvíme o zóně mycí, varné a přípravné.

Co také rozhoduje, tak to, jestli jste pravákem nebo levákem. Zatímco pravák by měl mít varnou zónu od mycí umístěnou vpravo, levák zase vlevo. Samozřejmě mezi jednotlivými zónami by měl být dostatek prostoru.

Vyhněte se častým chybám

Nedostatek prostoru mezi jednotlivými zónami v kuchyni je však jenom jednou z chyb, které se dopouštíme při začleňování dřezu do prostoru. Mezi dalšími chybami je ta, kdy dřez umísťujeme příliš blízko stěny. Zprava nebo zleva nám tak stěna zavazí a překáží nejen při umývání velkých kusů nádobí. 

Další chybou je, že dřez máme umístěný až příliš daleko od myčky. Myčka je dnes běžnou součástí každé moderní domácnosti, a pokud bude sídlit daleko od dřezu, předmyté nádobí vám při přenášení jenom zakape celou kuchyni. 

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy