- Reklama -magazín

Která houpací síť stojí za pořízení?

Mohlo by Vás zajímat

Léto je skvělé k lenošení u bazénu a k občasnému šlofíčku ve stínu stromů. Skvělou relaxaci představuje příjemné poležení v tzv. hamace. Jedná se o venkovní houpací síť, kterou si můžete zavěsit na zahradě. Hamaka pochází z oblasti Střední a Jižní Ameriky, kde byla používána indiány jako lůžko na spaní. Do Evropy se hamaky dostaly díky Kolumbovi, který je přivezl z Bahamských ostrovů.

Houpací síť lze použít nejen k relaxaci, ale rovněž na spaní (např. při táboření). Někteří nadšenci dokonce houpací síť preferují před stanem nebo spaním pod širákem. Neležíte totiž na chladné zemi a jste částečně chráněni i před hmyzem.

Jakou hamaku vybrat?

Nevíte, která houpací síť je pro vás ta pravá? Záleží na vašem oblíbeném způsobu trávení volného času. Chcete-li si v hamace jen zdřímnout na zahradě a jen tak lenošit, stačí vám klasický síťový typ. Pokud hodláte využít hamaku při táboření, pořiďte si cestovní houpací síť z odolného materiálu (např. padákového hedvábí). Cena hamaků se liší podle nosnosti a účelu použití. Nejlevnější houpací síť vás vyjde na cca 400,- Kč, dražší varianty stojí i přes 2000,- Kč.

Houpací síť pro táboření

Zvláštní pozornost věnujte výběru hamaky, kterou budete používat jako závěsně lůžko při táboření. Ideální je pro vás hamaka s moskytiérou a speciální kapsou na umístění karimatky. Případně si můžete pořídit samonafukovací karimatku vytvořenou přímo pro houpací sítě. K hamace se rovněž vyrábí celá řada dalšího doplňkového vybavení (např. popruhy a lana k úvazu, zateplení, stojan, celta chránící před nepřízní počasí). Táborníci ocení i variantu hamaky a batohu v jednom či houpací síť s ocelovou konstrukcí. Dokonce si můžete pořídit hybrid propojující houpací síť se stanem.

Romantika v hamace

Pro páry je určena speciální houpací síť pro dva, která se vyznačuje prostorností a vysokou nosností. Hamaky pro dva vám dávají možnost prožít v přírodě romantické chvíle s partnerem či partnerkou.

 

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy