- Reklama -magazín

Jak zabezpečit příbytek před odjezdem na dovolenou?

Mohlo by Vás zajímat

Letní sezóna je tradičním obdobím, kdy mnozí z nás vyrážejí s rodinou či přáteli na dovolenou. Avšak předtím, než se vydáte na cestu, je třeba zabezpečit svůj byt či dům před zloději. Právě v čase dovolených totiž dochází k vykrádání obydlí nejčastěji. Netušíte, jak svůj příbytek nejlépe zabezpečit? Poradíme vám, čemu věnovat z hlediska bezpečnosti pozornost.

Chraňte svůj domov před zloději, myslete na prevenci!

Pro ochranu majetku je třeba učinit několik preventivních opatření. Základní zabezpečení spočívá v pořízení kvalitních vchodových dveří, bezpečnostního zámku a odolného kování. Doporučuje se, aby dveře nepůsobily příliš honosně a nápadně. Výrazný a luxusní design s větší pravděpodobností přiláká zloděje. Rovněž zabezpečení oken a balkonu je nutností. Vybírejte vždy kování odolné proti vypáčení. Klika by měla mít bezpečnostní tlačítko nebo být opatřena klikou se zámkem. Nezapomeňte ani na bezpečnostní skla a fólie odolné proti rozbití. Balkon, okna v přízemí a ve sklepě opatřete pro jistotu mříží. Samozřejmostí by mělo být i pojištění domácnosti proti vykradení. Zajištění vchodu, oken a balkonu proti násilnému vniknutí zvolte podle podmínek v pojistné smlouvě.

Jen bezpečnostní prvky nestačí.

Kromě výhodného pojištění domácnosti a zajištění příbytku bezpečnostními prvky je nutné ještě další opatření. V žádném případě se o svém odjezdu na dovolenou nezmiňujte na sociálních sítích a nikde se nechlubte svým majetkem. V opačném případě vám hrozí zvýšené riziko vykradení. Doporučuje se, abyste požádali přítele či příbuzného, aby vám během dovolené váš byt či dům ohlídal. Vhodné je, aby občas váš příbytek zkontroloval a vybral poštu. Zloději si všímají přeplněných poštovních schránek, které značí delší nepřítomnost majitele domu. Vhodné je rovněž před odjezdem ukrýt šperky, doklady a veškeré jiné cennosti (např. do trezoru zabudovaného ve zdi). Zvláště jste-li majitelem domu, zvažte také pořízení bezpečnostní kamery. V domě i bytě se vyplatí mít nainstalován multifunkční elektronický zabezpečovací systém. Jde o investici, která se vám rozhodně vyplatí. Kvalitní systém nabízí celou řadu funkcí (např. detektor pohybu a tříštění skla, detektor požáru i úniku plynu). Dostatečně zabezpečený domov budete vždy opouštět bez obav z nepříjemných překvapení.

 

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy