- Reklama -magazín

Květiny v ložnici zlepšují spánek. Kterou si pořídit?

Mohlo by Vás zajímat

Květiny zpravidla slouží jako příjemná dekorace, se kterou si oživujeme naše bydlení a děláme ho krásnějším. Kromě toho, že dělají naše bydlení útulnější a hezčí, nám mohou i pomoci – například s lepším spánkem. Co kdybychom vám teď poradili, jaké květiny si pořídit do ložnice a zlepšit tak kvalitu vašeho spánku?

Ještě něco na začátek

Možná teď chcete namítnout, že pořízení květin do ložnice není až tak dobrý nápad, protože během noci spotřebovávají kyslík. To je sice pravda a my vás chválíme za znalost této květinové teorie, nicméně zde není žádný důvod k obavám. Je pravda, že květiny před den kyslík vyrábí a v noci ho zase spotřebovávají, ovšem vás to na zdraví rozhodně neohrozí. To nám můžete věřit.

·         Tchýnin jazyk

Pokud název této květiny vyslovíte před vaším manželem či přítelem, možná zkrabatí čelo a nakrčí nos. Co se týká tchýně, jsou muži pozorní. Natož jí mít v ložnici, že ano? Tohle je naštěstí jenom květina, která celou noc vypouští kyslík a přijímá oxid uhličitý. Díky tomu ze vzduchu odfiltruje běžné domácí nečistoty a toxiny – jako například benzen nebo formaldehyd.

·         Zelenec

Přírodní čistič vzduchu je i zelenec, což je zajímavá rostlinka, která je nenáročná na péči a může udělat parádu. Zelenec poznáte podle toho, že jeho listy přepadávají z květináče a čím je rostlinka starší, tím jsou její listy delší. Zelenec odstraní ze vzduchu až 90 % škodlivého formaldehydu.

·         Aloe vera

Věděli jste, že NASA označila aloe vera jako jednu z nejúčinnějších a nejlepších pomocnic sloužících pro čištění vzduchu? Kromě toho má aloe vera i další schopnosti, jako například rychleji léčit rány, když si na ně přiložíte kousek uříznutého listu. Takže aloe vera do ložnice patří, o tom nemusí být pochyb.

·         Šplhavnice zelená

Sice má trochu netradiční název, ale i tak toho hodně zmůže! Šplhavnice zelená je nenáročná popínavá rostlina pyšnící se drobnými lístky, která stejně jako výše zmíněné rostliny dokáže vyčistit vzduch a zbavit jej benzenu, formaldehydu i xylenu.

 

 

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy