- Reklama -magazín

Vpusťte si jaro do bytu! Jak na to?

Mohlo by Vás zajímat

Nadvláda zimy skončila a příroda začíná pomalu ožívat. Dříve než teplé sluneční paprsky dostatečně prohřejí půdu a vše rozkvete, můžeme si doma vytvořit jedinečnou jarní atmosféru. Otevřete dveře živým květinám a jarním dekoracím hýřícím pastelovými barvami. Chcete si pustit jaro do bytu, ale nevíte si rady s výzdobou? Poradíme vám, jak nápaditě zútulnit svůj příbytek v jarním duchu. Uvedené tipy se hodí i jako velikonoční dekorace.

Aranžujte živé květiny

Krásnou a jednoduchou jarní výzdobou jsou nepochybně květiny. Pro jarní aranžmá se nejvíce hodí ty řezané místo sušených. Květiny lze naaranžovat do vázy s vodou nebo zapíchnout do košíčku se zelenou aranžovací hmotou. Ideální rostliny pro jarní aranžmá představují např. tulipány, hyacinty a narcisy. Nezapomeňte aranžovací hmotu před použitím namočit.

Použijte vaječné skořápky

K jaru patří nejen živé květiny, ale také vajíčka. Nemusí jít pouze o malované kraslice, vejce (respektive jejich skořápky) lze využít i jinak. Originální dekoraci představují vaječné skořápky sloužící jako minivázička či minikvětináč. Stačí je vymýt a naplnit vodou nebo trochou zeminy. Do skořápek s vodou vložte např. natrhané sedmikrásky a fialky. Ve skořápkách s trochou zeminy lze vysít jarní osení (ideálně ječmen či pšenici). Jako stojánek na skořápky vám skvěle poslouží kus kartonu od vajec. Aby nepůsobil fádne, můžete jej třeba pomalovat barvami.

Vyrobte si jarní věnec

Zajímavou dekoraci představuje jarní či velikonoční věnec, který můžete zavěsit na dveře nebo položit na jídelní stůl. Jeho výroba není složitá ani nákladná. Kruhový základ nemusíte pracně plést z březových větviček či pedigu, můžete jej koupit již hotový v květinářství. Na výběr máte korpusy z různých materiálů (např. proutěné, slaměné či polystyrenové). Každý z nich má svá specifika a hodí se k výrobě trochu jiné dekorace. Kupříkladu věnce z polystyrenu jsou vhodné zvláště pro lepení nebo vpichování kousků látky pomocí špendlíků. Proutěné a pedigové věnce snadno ozdobíte např. umělými kvítky, které k základu připevníte tavnou pistolí. Na slaměný věnec se hodí třeba přivázat ozdobnou stužku červené barvy a několik ptačích pírek upevnit drátkem. Rovněž můžete slaměný věnec ozdobit barevnými kraslicemi, k jejichž upevnění použijete tavnou pistoli.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy