- Reklama -magazín

Okenní sítě proti hmyzu

Mohlo by Vás zajímat

Otravný hmyz dokáže snadno znepříjemnit domácí pohodu. Hmyz, který se otevřeným oknem do domácnosti snadno dostane navíc nemusí jen otravovat, může být také nebezpečný pro alergiky či malé děti. Instalací okenních sítí proti hmyzu se tomu dá snadno předejít.

Sítě proti hmyzu nijak nepřekáží výhledu z okna a nenarušují ani větrání místnosti a vhodné jsou tak do všech typů budov. Oceníte je snadno doma, ale také v kanceláři, výrobních budovách a jakémkoliv dalším prostředí, kde se chceme vyhnout přítomnosti hmyzu.

Pevné nebo rolovací?

Sehnat lze okenní sítě ve dvou typových variantách – pevné a rolovací. Pevné sítě se vyskytují ve více typech, přičemž se liší zejména typem uchycení. Nejčastěji můžete narazit na sítě uchycené pomocí otočných nebo pružinových držáků, tudíž není nutné žádné vrtání do okenního rámu. Rám bývá zpravidla hliníkový, vyplněný síťovinou z poplastovaného sklolaminátového vlákna. Takovýto materiál síťoviny je vysoce odolný vůči rozdílům teplot a nepodléhá korozi. Druhým častým způsobem uchycení sítě na okenní rám bývá suchý zip. Ten se ovšem užívá spíše u nevertikálních oken menších rozměrů.

Rolovací okenní sítě se hodí do oken, kde potřebujeme častěji manipulovat s prostorem za ním. Obvykle jde o zalévání květin nebo vyklánění kvůli výhledu pod okno. Manipulace se sítí bývá výrazně usnadněna samonavíjecím mechanismem s pružinou. O utěsnění se starají kartáčky ve vodicích lištách.

Variabilita

Sítě do oken lze najít ve více barvách, ačkoliv to se týká spíše jejich rámů. Síťovinu samotnou lze většinou pořídit v různých odstínech šedé až černé barvy. Samotný rám, nejčastěji z extrudovaného hliníku, pak vedle barevných odstínů může také imitovat dřevo či jiný materiál. Nejtradičnější jsou však u okenních sítí rámy bílé, případně právě v dřevěných barvách.

Poradíme Vám

Pokud je pro vás téma nákupu sítí proti hmyzu aktuální, podívejte se na naši nabídku. Naše společnost se věnuje tomuto odvětví řadu let, poskytneme vám tedy profesionální poradenství, samozřejmostí je i možnost individuální dodávky sortimentu na míru a montáž přímo u vás.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy