home Bydlení, Zahrada I malý balkon může posloužit jako miniaturní zahrádka

I malý balkon může posloužit jako miniaturní zahrádka

Přáli byste si zahradu, která by vám byla oázou klidu, kde budete odpočívat po dlouhých a únavných hodinách strávených v kanceláři? balkon místo zahrady tělo článkuBydlíte ale v bytě, kde je vám útěchou jen malý balkon či terasa? I takové místo lze proměnit v zahradu. Sice minimalistickou, ale možná o to hezčí. Bude nutné pečlivěji uvážit, co kam rozmístit a jaké rostliny vybrat, ale konečný efekt může být opravdu úchvatný. A budete se těšit na každý pěkný den, který bude možné strávit venku. A ve dnech, kdy vás počasí bude držet zavřené doma, budete na vaší, možná právě kvetoucí, improvizovanou zahrádku rádi koukat z okna.

Nejprve si rozmyslete, co všechno by měl váš balkón či terasa mít, aby splňoval představu o místu, kde budete rádi sedávat s ranní kávičkou nebo večer hledět s číší vínbalkon místo zahrady tělo článku 2a na zapadající slunce. Vše musíte přizpůsobit velikosti. Máte-li k dispozici skutečně jen velmi malý prostor, budete muset volit subtilnější styl nábytku, ideálně skládací židličky s malým stolkem. Existují i stolky, které lze zavěsit na zábradlí  a ve chvíli, kdy ho nepoužíváte jej můžete svěsit a nebude vám tak zabírat místo. Jako improvizované záhonky vám budou pochopitelně sloužit květináče a truhlíky. Některé můžete zavěsit na zábradlí, je-li k tomu uzpůsobeno, jiné je možné zavěsit například na strop. S ohledem na to, kolik místa máte k dispozici je rovněž pěkné některé z květináčů rozmístit po obvodu balkónu. Neomezujte se na klasické sezónní rostliny, kombinujte i menší stromky k jejichž kmenům můžete zasadit například skalničky nebo květináč doplnit oblázky. Na parapetu okna si můžete v originálním truhlíku z proutí či retro plechovém založit bylinkovou zahrádku. Bylinky jsou v obchodech zbytečně drahé a například máta je v letních měsících ideální bylinka pro výrobu nejrůznějších nápojů. Oregano, tymián, libeček a mnoho dalších můžete zase využívat při vaření nejrůznějších pokrmů.

Pohrajte si s barvami a kytičky a nábytek doplňte decentními dekoracemi. Úplně postačí lahev naplněná kamínky, do které můžete zasadit čajovou svíčku, nebo miska s mušlemi, které jste si přivezli z některé vaší dovolené. Prostě cokoliv, co vám zpříjemní každou chvilku na takovém balkóně strávenou.

LivingHome on Facebook
  • 1
    Share

Napsat komentář