home Bydlení, Design, Interiér Jak oživit interiér? Třeba díky upcyklaci!

Jak oživit interiér? Třeba díky upcyklaci!

Zdá se vám, že máte nudný interiér a přemýšlíte o jeho oživení? Vyzkoušejte kupříkladu upcyklaci, která patří k trendům současnosti. Netušíte, oč se jedná? Upcyklace označuje využití již nepotřebných věcí (včetně odpadu) k novému účelu. Vezmete např. staré harampádí z půdy a proměníte ho v nové designové kousky. Staré věci díky úpravě získávají na hodnotě. Mnohdy ani nepoznáte, že původně šlo o již opotřebené a nepotřebné krámy. Přemýšlíte, jak upcyklaci ke zkrášlení svého obydlí využít a nevíte si rady? Máme pro vás pár zajímavých tipů.

Vyrobte si nábytek z palet

Oblíbeným designovým trendem je nábytek z dřevěných palet. Můžete si z nich vyrobit např. sedací soupravu a konferenční stolek do obýváku, poličku do kuchyně nebo třeba pelíšek pro psa.

Přetvořte staré plechovky v bytové doplňky

Staré plechovky vám skvěle poslouží k výrobě originálních bytových doplňků. Může jít např. o stojánky na tužky, svícínky na čajové svíčky, květináče na bylinky nebo vázy na řezané květiny.

Využijte pet lahve

Nádherné designové kousky lze vyrobit z různých materiálů včetně plastových lahví. Snadno je přeměníte ve kelímky do koupelny, pouzdro či stojánek na psací potřeby i vázy. Lze z nich vytvořit mnoho dalších užitečných a hezkých věcí. Kupříkladu ze spodních částí pet lahví a silonových vláken můžete vyrobit koupelnový závěs. Plastová dna vám rovněž skvěle poslouží k výrobě patrového stojánku na šperky. Odřežete-li z petek ústí lahví a spodky a zbylé části rozřežete na proužky, můžete si uplést odpadkový koš na použitý papír do pracovny.

Slepujte dřívka od nanuků

Pokud máte rádi zmrzlinu, tak rozhodně nevyhazujte dřívka od nanuků. Využijete je pro svou kreativní tvorbu. Slepíte z nich unikátní poličku, rámeček na fotky nebo dokonce i nástěnné hodiny.

Udělejte si originální svítidla

Ozvláštnit a zvelebit interiér lze i pomocí originálních svítidel. Nevíte, z čeho je vyrobit? Zajímavý lustr do kuchyně vytvoříte např. ze starého cedníku nebo hrníčků a lahve od vína zase hravě proměníte v elegantní svítidlo vhodné do obýváku.

LivingHome on Facebook
  • 1
    Share

Napsat komentář