- Reklama -magazín

Mobilní úpravny vody – spása ve zlých časech

Mohlo by Vás zajímat

V dnešním článku se budeme věnovat poněkud netradičnímu, ale to důležitějšímu, tématu. I v dnešní době se totiž můžeme relativně snadno setkat s nedostatkem či úplným výpadkem pitné vody. Až ve chvíli, kdy tato situace nastane si uvědomíme, jak zdroj kvalitní vody považuje většina z nás za naprostou samozřejmost.

Kdy poslouží mobilní úpravny vody?

Máme to štěstí, že žijeme v zemi, kde nehrozí ničivá zemětřesení, tornáda a již mnoho dlouhých let jsme nemuseli řešit tragedii v podobě válečného konfliktu apod. Zřejmě si ale většina z nás ještě dobře pamatuje poslední povodně a zřejmě i ty předešlé. V takových chvílích se lidé ocitají z hodiny na hodinu bez střechy nad hlavou a často i základních nutností. Kromě potravin a čistého ošacení to bývá právě i zdravotně nezávadná voda. Právě v takových situacích poslouží všem postiženým občanům mobilní úpravny vody.

mobilní úpravny vody
mobilní úpravny vody

O co se vlastně jedná?

Mobilní úpravny vody mohou mít mnoho podob. Záleží na konkrétní situaci, pro kterou mají sloužit. Kapacita tohoto mobilního zařízení je prakticky neomezená. Veškeré technologie využívané pro úpravu vody lze upravit tak, aby se vešly do kontejneru, ale stejně tak třeba na podvozek speciálně upraveného automobilu. Kapacita těchto úpraven tak může být až několik stovek m3/h, díky čemuž dokáže snadno pokrýt potřeby mnoha obyvatel.

Technická řešení mobilních úpraven vody jsou skutečně široká. Nejen, že je možné je uzpůsobit pro konkrétní způsob přepravy, mohou být také klimatizované, různě automatizované nebo doplněné o řídící či skladové prostory. A navíc je lze také navrhnout jako modulární systémy, které propojením a kombinováním jednotlivých úpraven snadno pokryjí i skutečně velkou spotřebu vody na relativně malé ploše.

Úprava vody

Základem každé úpravny vody je v první řadě filtrace vody, díky které dojde k odstranění nežádoucích látek z vody. Membránové procesy filtrace jsou založeny na oddělování těchto látek pomocí jednotlivých různě propustných přepážek. Při úpravě pitné vody se pak jedná zejména o závěrečné hygienické zabezpečení upravované vody.

LivingHome on Facebook

Nejnovější příběhy